Czy warto mieć w domu ciśnieniomierz?

Ciśnienie- jak je mierzyć?

Komponując domową apteczkę warto pamiętać nie tylko o lekach i suplementach, ale też o podstawowych akcesoriach, jak opatrunki, plastry i gazy, oraz o najważniejszych urządzeniach medycznych. Wśród najpopularniejszych akcesoriów medycznych wybieranych do domowego użytku są bez wątpienia termometr, inhalator oraz ciśnieniomierz. W poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, dostępność serwisu i poszczególne parametry urządzeń dopasowane do odrębnych potrzeb. To, czego oczekujemy od urządzeń o zastosowaniu medycznym to bez wątpienia rzetelność i precyzja działania.

Dlaczego tak ważne jest, by regularnie badać ciśnienie

Dobry i godny zaufania aparat do mierzenia ciśnienia powinien znaleźć się w każdym domu, gdzie mieszka osoba mająca jakiekolwiek problemy z chorobami układu krążenia. Mowa tu przede wszystkim o osobach cierpiących na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, choroby serca oraz osobach po przebytym zawale serca. W razie złego samopoczucia aparat do mierzenia ciśnienia przyda się jednak każdemu, a jego koszt jest na tyle optymalny, że warto rozważyć jego zakup również dla celów profilaktycznych dla osób względnie zdrowych. Pomiar ciśnienia można wykonać jako pierwsze badanie sprawdzające, czy dzieje się coś niepokojącego zawsze, gdy czujemy się mocno osłabieni lub wręcz przeciwnie, serce wali nam, jak szalone. Wygodny i łatwy w obsłudze aparat do mierzenia ciśnienia pozwoli ci wtedy szybko sprawdzić, czy z twoim ciśnieniem tętniczym wszystko jest w porządku. Pamiętajmy, że na podstawie tego wyniku podejmować będziesz decyzje co do dalszych kroków, jak choćby wizyta u lekarza lub nawet wezwanie karetki. Niebagatelną zatem sprawą jest posiadanie urządzenia, któremu możesz zaufać. Precyzyjny i rzetelny produkt najwyższej jakości znajdziesz wśród oferty Sanity.pl. Wszystkie dostępne tu modele ciśnieniomierzy są certyfikowanymi urządzeniami z łatwym sposobem obsługi.

Ciśnieniomierz

Automatyczne i wygodne

Aparat do mierzenia ciśnienia wyczuwa przepływającą pod odpowiednio założonym mankietem krew i jej drgania. Musimy pamiętać o poprawnym założeniu mankietu, by uzyskać wiarygodny wynik. W tego rodzaju automatycznych ciśnieniomierzach nie ma więc potrzeby używania słuchawek, ponieważ to nie zjawisko akustyczne jest podstawą do pomiaru, a pulsujące falowanie tętnicy. Po włączeniu urządzenia napełnianie mankietu powietrzem następuje automatycznie, a dzięki technologii FDS (Fast & Delicate System) pomiar zaczyna się już w trakcie tego napełniania. Aparat do mierzenia ciśnienia Sanity, bez względu na model, na który się zdecydujesz, umożliwia ci wykonanie badania samodzielnie, bez pomocy osób trzecich. Po kilku chwilach wynik pojawia się na czytelnym wyświetlaczu.

Postępuj zgodnie z instrukcją

W celu uzyskania rzetelnego i wiarygodnego wyniku pomiaru trzymaj się kilku zasad:

  • pomiaru należy dokonywać na spokojnie, po 5 minutowym odpoczynku, najlepiej w pozycji siedzącej,
  • ramię powinno odsłonięte, a odzież zsunięta z niego, nie może zbyt ciasno uciskać miejsca nad mankietem,
  • mankiet załóż precyzyjnie i nie nazbyt ciasno,
  • ręka powinna być położona wzdłuż ciała, a w trakcie pomiaru nie ruszaj nią, a najlepiej nie ruszaj się w ogóle i unikaj rozmów.

Pomiar trwa tylko kilka chwil, więc bardzo łatwo jest wykonać go komfortowo i prawidłowo. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją obsługi.