Aktywne i efektywne odchudzanie

spalacze tłuszczu
Aktywne i efektywne odchudzanie

Każda osoba zastanawia się nad tym, w jaki sposób można ułatwić sobie odchudzanie. Tak naprawdę skuteczne odchudzanie wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się nam wydawać. Trzeba włożyć w to wiele wysiłku oraz zaangażowania, aby możliwe było stracenie masy ciała. Jak to zrobić najlepiej.

Czy istnieją skuteczne spalacze tłuszczu?

Wiele osób pragnęłoby w sposób łatwy oraz przyjemny utracić zbędną tkankę tłuszczową. Badania kliniczne pokazują, iż w procesach odchudzania wpływ ma wiele czynników – nie tylko dietetycznych oraz behawioralnych. Istnieje spora korelacja pomiędzy aktywnością wielu hormonów oraz enzymów, a metabolizmem tkanki tłuszczowej. Przyjrzyjmy się dokładnie temu, jak można regulować skutecznie metabolizm naszego organizmu.

Za główne osie regulacji metabolizmu mają wpływ następujące czynniki:

  • poziom tyroksyny oraz trójjodotyroniny,
  • poziom leptyny oraz greliny,
  • oś przysadkowo-nadnerczowa,
  • aktywność adrenergiczna rdzenia nadnerczy,
  • poziom insuliny oraz glukagonu.

Są to nie wszystkie czynniki wpływające aktywnie na metabolizm tkanki tłuszczowej. Mogą one działać zarówno, jako spalacze tłuszczu, jak i związki anaboliczne odpowiadające za przyrost tkanki tłuszczowej. Nie ma jednej, skutecznej odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób bezpiecznie i zdrowo regulować metabolizm tkanki tłuszczowej. Z pomocą przychodzi jednak nauka, która podsuwa pewne propozycje.

Jakie są bezpieczne i skuteczne kliniczne spalacze tłuszczu?

W zakresie metabolizmu komórkowego wyróżnia się wiele związków, które zwiększają metabolizm tkanki tłuszczowej. Są to między innymi związki o działaniu pobudzającym łańcuch oddechowy – w tym zawarty w jego obrębie koenzym Q10. Pobudzenie spalania tłuszczu osiągane jest głównie przez naturalne spalacze tłuszczu wpływające na pracę trzustki i regulujące poziom glikemii. Tłuszcz bowiem akumulujemy w organizmie nie tylko drogą bezpośredniego spożywania lipidów, ale i konwersją spożywanych cukrów do tkanki tłuszczowej. Szczególnie dobrze sprawdzają się naturalne związki zawierające kofeinę, koenzym Q10 oraz l-karnitynę. Ponadto flawonoidy zawarte między innymi w jagodach Goji, aceroli oraz składniki błonnika znacząco regulują akumulację tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, jak wspierać swój proces odchudzania w sposób naturalny oraz bezpieczny.