Aranżacja łazienki – jak wpływają na nią kolory?

Niebieska łazienka

Łazienka staje się integralnym pomieszczeniem w domu. To już nie tylko salon kąpielowy, ale także reprezentacyjne miejsce. Od wielu sezonów do łask wraca więc jej aranżowanie w podobnym stylu co np. salon czy sypialnia. Pojawiają się takie materiały jak drewno czy kamień. Nie bez znaczenia pozostają również kolory, które po długiej przerwie także coraz śmielej wkraczają na łazienkowe salony.

Projektowanie łazienki – kolory mają znaczenie

Łazienka jest pomieszczeniem którego remont wydaje się być drogą przez mękę. Nic bardziej mylnego. Zanim do niego przystąpimy po prostu zróbmy kilka głębokich wdechów i przemyślmy to, w jaki sposób ją zaaranżować, aby mogła cieszyć oko przez lata, a przy tym była funkcjonalna. Można więc wybrać bezpieczne, jasne kolory, które nigdy nie przestaną być modne i przełamać je innymi barwami, w zależności od naszych aktualnych upodobań. Tu z pomocą przychodzą m.in. dodatki oraz armatura łazienkowa. Kolorowe baterie umywalkowe czy koszyki na kosmetyki, ręczniki, mydelniczki etc. mogą wprowadzić do łazienkowego wystroju niemałe zamieszanie, a przy tym nadać jej wyjątkowego, indywidualnego charakteru.

Warto także pamiętać o tym, że kolor ma znaczenie i bardzo wpływa na nasz nasz nastrój i ogólne samopoczucie w danym pomieszczeniu. W przypadku łazienki, każdemu zależy na pewno, aby rano móc się w niej rozbudzić i szybko zacząć nowy dzień, a wieczorem wrócić i oddać się błogiemu relaksowi. Jakie kolory będą temu sprzyjały?

Aranżacja łazienki pod znakiem koloru

W przypadku zestawień w łazience, to bardzo dobry duet tworzy biel i czerń. Należy jednak pamiętać o tym, że przesyt ciemnych barw skutecznie może zmniejszyć optycznie pomieszczenie, a przy okazji wprawić nas w kiepski nastrój. Podobnie jest w przypadku koloru czerwonego. Ten podziała na nas niczym energetyczny zastrzyk, bardzo dobry bodziec do działania, jednak także warto zachować z nim umiar. Zbyt dużo czerwonych akcentów może podziałać na nas jak przysłowiowa płachta na byka. Niemniej dobrze sprawdzi się także kolor żółty lub pomarańczowy. To bardzo energetyczne, pozytywne barwy, które przy okazji ocieplą wnętrze.

Świetnym kolorem łazienkowym jest natomiast niebieski. Kolor ten działa bardzo łagodząco i uspokajająco. Jeśli jednak postawimy na jego chłodny odcień, możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Pomieszczenie stanie się przygnębiające i wręcz zimne w odbiorze. Podobnie stanie się w przypadku postawienia na zieleń. Ta jest bardzo często wybierana przez projektantów jako kolor natury. Wszystko więc wskazuje na to, że nieprędko wyjdzie z mody, a przy okazji, wprowadzi do wnętrza spokój i harmonię.

Szukasz nowoczesnej armatury łazienkowej? Sprawdź armaturę łazienkową oferowaną na Jaquar.pl