Aranżacja sypialni z łóżkiem drewnianym

1
Sypialnia z łóżkiem drewnianym

Dobrze zaaranżowana i wykonana sypialnia to klucz do tego, aby we własnym domu i mieszkaniu czuć się w pełni komfortowo. Bardzo dużą uwagę warto zwrócić na wybór odpowiedniego łóżka. Dużą popularnością cieszą się łóżka drewniane.

Łóżko, które znajduje się w sypialni pełni ściśle określoną rolę. Służy wypoczynkowi i ma zapewnić (oczywiście wraz z odpowiednio dobranym materacem i poduszkami) zdrowy, komfortowy sen. Odwiedzając sklepy stacjonarne, przeglądając wystawy bądź szukając łózka w sklepach internetowych otrzymujemy ogromny wybór produktów. Niezmiennie, mimo stale zmieniającej się mody i upodobań domowników sympatią cieszą się łóżka drewniane. Jakie są zalety aranżacji, gdy wykorzystujemy łóżka drewniane?

Łóżko drewniane – pełna naturalność

Aranżując wnętrze domu lub mieszkania warto pomyśleć o wykorzystaniu jak najbardziej naturalnych materiałów. Drewno jak najbardziej do nich należy. Do produkcji mebli na wymiar, czy łóżek na wymiar stosowane jest od wieków. Dzięki zastosowaniu drewna do budowy konstrukcji mebli będziemy mieli pewność, że nie stosujemy materiałów sztucznych, pokrytych środkami (np. farbami), które w swoim składzie zawierają mogące mieć szkodliwy wpływ na zdrowie składniki.

Pojedyncze lub podwójne łóżka drewniane

Decydując się na takie czy inne łóżko musimy brać pod uwagę rozmiar sypialni oraz ustawienie mebli. Łóżko musi być dopasowane do wnętrza w ten sposób, aby tworzyć spójną całość, nie kolidować z meblami i innym wyposażeniem, nie tworzyć tzw. wąskich przesmyków, gdzie znacząco będzie utrudnione przejście. Odwiedzając dobre salony z łóżkami drewnianymi będziemy mieli możliwość wyboru łoża o odpowiednim rozmiarze.

Zobacz także: https://easyweb.pl/tani-materac-czy-warto-w-niego-inwestowac/

Nienaganna estetyka i ponadczasowy design

Drewno świetnie prezentuje się w różnych stylach aranżacyjnych. Można je wykorzystać zarówno w aranżacji klasycznej, jak również bardziej nowoczesnej, wręcz loftowej czy awangardowej. Szczególnie warto podkreślić, że do budowy ramy łóżka można z powodzeniem wykorzystać zarówno krajowe, jak również egzotyczne drewno. Przy odpowiednim cięciu i impregnacji można również podkreślić naturalny charakter drewna – jego usłojenie, kolorystykę, pełną strukturę, wykonać tak zwany efekt przypalania drewna. Dzięki takim zabiegom bez większego wysiłku możemy uzyskać wygląd, który nie jest możliwy do uzyskania chociażby przy łóżkach wykonanych na konstrukcji stalowej bądź z tworzywa sztucznego.

1 KOMENTARZ