Własny auto serwis, jak utrzymać w nim porządek?

Jak utrzymać porządek we własnym auto serwisie?

Własny warsztat samochodowy to marzenie praktycznie każdego mechanika, zarówno tego doświadczonego, jak również początkującego. Posiadanie własnego auto serwisu to również konieczność utrzymania w nim porządku. Jak to robić?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – to stare porzekadło w sam raz pasuje do tych, którzy regularnie dbają o wizerunek swój oraz miejsca, w którym pracują. Choć utrzymanie czystości w auto serwisie – zwłaszcza gdy świadczy kompleksowe usługi i pracuje w nim więcej niż kilka osób nie należy do najłatwiejszych to z wykorzystaniem odpowiednich metod pracy, narzędzi oraz odpowiednich środków czystości można naprawę wiele osiągnąć.

Dlaczego utrzymanie porządku jest takie ważne?

Warsztat samochodowy jest miejscem, gdzie powinni pracować ludzie doświadczeni, znający się na swojej pracy, odpowiedzialni i przede wszystkim pragnący jak najbardziej dokładnie wykonywać swoją pracę. Jeżeli nasze miejsce pracy jest zagracone, mamy brudną przestrzeń roboczą, porozrzucane narzędzia, a dodatkowo kiepsko uporządkowane otoczenie serwisu to nie budzimy zaufania i po prostu nie wyglądamy profesjonalnie. O ile bałagan w trakcie pracy jest zrozumiały to po jej skończeniu trzeba miejsce pracy uporządkować. Do tego służą chociażby regały, skrzynie, a także np. środki czystości, środki odtłuszczające. Im większy porządek, tym bardziej jesteśmy fachowi.

Profesjonalne środki czystości

Szczególną uwagę warto zwrócić na wykorzystanie w auto serwisie odpowiednich środków czystości, które mają chociażby właściwości pozwalające na usuwanie trudnych plam, olejów, smarów, farb, lakierów i innych. Jednoczesną zaletą przemysłowych środków czystości jest fakt, że są w pełni bezpieczne dla otoczenia, jak również dla osób, które ich używają. Nie niszczą rąk (pod warunkiem stosowania się do zaleceń producenta), nie niszczą również czyszczonych powierzchni.

Zobacz także: https://www.world360.pl/jak-utrzymac-porzadek-w-hali/

Środki czystości, które zakupujemy mogą być do nas dostarczane w formie gotowej do użycia, bądź w formie koncentratów, które trzeba rozcieńczyć i samemu przygotować do stosowania. Używanie ich na bieżąco pozwoli uniknąć problemów z plamami w przyszłości.

Regały, kontenery, skrzynki magazynowe

Bardzo pomocne są również wszelkiego rodzaju akcesoria, które pozwalają na sprawne organizowanie sobie pracy, a także utrzymanie porządku. Zdecydowanie warto zainwestować w odpowiednie regały, gdzie będziemy umieszczać chociażby cięższe narzędzia, chemię warsztatową, części samochodowe. Do mniejszych narzędzi możemy wykorzystać mobilne skrzynie.