Jak zmienić wystrój pokoju dziecka niskim kosztem?

Jak zmienić wystrój pokoju dziecka niskim kosztem

Aranżacja pokoju dziecięcego to trudne wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców, którym zależy na stworzeniu przestrzeni, w której maluch poczuje się komfortowo i przyjemnie. Meble do pokoju dziecięcego kosztują krocie, dlatego coraz większa część rodziców stawia na prostsze rozwiązania, dokupując dodatki i niewielkie elementy, dzięki którym zmiana wyglądu pokoju będzie efektowna, nie generując jednocześnie wysokich kosztów. Jak zaaranżować pokój dla dziecka tanio?

Jak zmienić wystrój pokoju dziecka niskim kosztem?

Nic nie zmienia tak wyglądu pokoju, jak masa kolorowych poduszek, które sprawią, że pokój będzie prezentował się niezwykle efektownie. To tani sposób na stworzenie kącika zabaw lub miejsca do spania dla dziecka. Współcześnie nie trzeba kupować całych poduszek, gdyż doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się tanie poszewki, dostępne w wielu sklepach. Poduszki mogą mieć oczywiście różne kształty. Do pokoju noworodka doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się poduszki w kształcie chmurki, słońca lub zwierzątek. Do pokoju nastolatka znacznie lepszym rozwiązaniem będą poszewki imitujące idola lub nowoczesne, etno kształty, które wpisują się w gusta współczesnych nastolatków.

Zasłony oraz zdjęcia

Charakter wnętrza zmienić może także zastosowanie nowoczesnych zasłon i ramek na zdjęcia. Jeżeli jest to pokój noworodka, warto postawić na delikatne, pastelowe kolory oraz na umieszczenie w ramkach wizerunku zwierząt lub pluszaków. Taki pokój będzie prezentował się niemal doskonale. W przypadku starszych dzieci, zasłony mogą mieć nieco ostrzejszy wygląd, prezentujący kontraktujące kolory oraz wzory. W ramkach mogą znajdować się modne szablony dostępne za darmo w sieci lub zdjęcia dziecka wraz z przyjaciółmi. Tak prosty i szybki sposób sprawi, że pokój nabierze nowego, świeżego charakteru. Na podłodze warto umieścić także przytulny dywan, który doda wnętrzu delikatności i lekkości.

Gałki do mebli

Każdy mebel może otrzymać nowe życie nawet wtedy, kiedy jego wygląd nie wpisuje się już w ramy współczesnego designu. Wykorzystać w tym celu można gałki do mebli, które dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Gałki do mebli to prosty sposób na to, aby całkowicie odmienić wygląd mebla i stworzyć przestrzeń dla swojego dziecka. Koszt gałki jest niebywale niski, dlatego wiele dzieci może nawet nie dostrzec, że dany mebel otrzymał drugie życie i nie został zastąpiony nowym. Co w przypadku, kiedy jest on jednak tak niemodny, że nie wpisuje się w ramy współczesnych trendów? Wystarczy papierem ściernym zetrzeć zewnętrzną warstwę lakieru i drewna. Kiedy ukaże się surowe drewno, wystarczy otrzeć je suchą ściereczką i pomalować farbą do drewna (np. w kolorze białym). Zwieńczeniem efektu będą w tym przypadku kolorowe gałki do mebli, które odmienią charakter mebla. Oczywiście wariant ten w postaci gałek do mebli stosowany może być zarówno w przypadku komody, jak i dużych szaf. Patent zmiany gałek od mebli wykorzystało już wielu rodziców. To doskonały patent na tanią, szybką i efektowną rearanżację pokoiku dziecięcego!

Położenie tapety lub fototapeta

Wystrój wnętrza może zmienić zabieg położenia tapety na jednej ścianie. Wystarczy resztę pokoju pomalować jednolitym kolorem, natomiast na jednej ścianie utworzyć kontrast w postaci fototapety lub tapety na ścianę. Koszt takiego rozwiązania nie bezie wielki, jednak pozwoli na uzyskanie doskonałego wyglądu. Oczywiście stare meble można odrestaurować tak, jak w punkcie powyżej. Dzięki temu możliwa będzie re aranżacja całego pomieszczenia bez konieczności wysokich kosztów!

Zobacz także: https://www.world360.pl/styl-wabi-sabi-cale-wnetrze-czy-tylko-akcent/