Bateria bidetowa natynkowa – jak wybrać najlepszą?

lazienka

W naszym kraju bidety nie są jeszcze tak popularne jak w innych krajach, gdzie bardzo często są uznawane za obowiązkowy element wyposażenia łazienki. To powoli się jednak zmienia i coraz częściej spotykamy je również w polskich łazienkach. Ich bardzo ważną częścią jest bateria bidetowa natynkowa. Jak wybrać najlepszą i gdzie ją znaleźć?

Gdzie szukać baterii bidetowej natynkowej?

W polskich łazienkach bidety są coraz częściej spotykane, a to oznacza, że coraz więcej osób poszukuje ich elementu, jakim jest bateria bidetowa natynkowa. Podobnie jak w wypadku innych elementów wyposażenia łazienki i na niej nie ma co oszczędzać, więc chcąc znaleźć taką baterię najlepiej jest odszukać dobry sklep z armaturą łazienkową, który posiada bogatą ofertę.

Dobrym pomysłem będzie znalezienie sklepu, który specjalizuje się nie tylko w armaturze, ale też w ceramice sanitarnej, a co za tym idzie w jego ofercie znajdziemy na przykład wanny łazienkowe akrylowe. Dzięki temu będziemy mogli skompletować całe wyposażenie łazienki w jednym miejscu, co pozwoli też nierzadko na sporą oszczędność.

Jak wybrać najlepszą baterię bidetową natynkową?

Przede wszystkim wybierając najlepszą baterię bidetową natynkową trzeba zwrócić uwagę na to przy użyciu czego i jak została wyprodukowana. Musi być ona bowiem zabezpieczona przed wodą, a także innymi czynnikami chemicznymi tak, by mogła swobodnie być przez lata w łazience, czyli miejscu, w którym wilgotność jest zazwyczaj najwyższa w całym domu, czy też mieszkaniu. Jest to najważniejsza kwestia.

Niezwykle ważne jest też dopasowanie do samego bidetu pod względem wyglądu. Warto również postarać się o zakup baterii bidetowej natynkowej, która wyposażony jest w perlator, czyli ruchomą część, która znacząco ułatwia kierowanie strumieniem wody, a co za tym idzie znacznie prościej można zadbać o swoją higienę. Zazwyczaj zasięg perlatora to około 112 do 113 milimetrów i jest to długość absolutnie wystarczająca do komfortowego korzystania z bidetu.