Catering dietetyczny – kiedy warto go zamówić? Rodzaje diety i ceny

0
dieta

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny to dzisiaj coraz bardziej popularna forma żywienia, która wybierana jest nie tylko przez celebrytów. Obecnie może skorzystać z niej każdy, kto chciałby uprościć swoje codzienne obowiązki, oszczędzić czas i jednocześnie zadbać o zdrowie i sylwetkę. Co warto wiedzieć o diecie pudełkowej? Kiedy warto z niej skorzystać?

Na czym polega catering dietetyczny?

Termin cateringu dietetycznego jest obecnie spotykany coraz częściej. Czym dokładnie jest tego typu catering?

Cateringiem dietetycznym nazywa się systematycznie dowożone dania, które przygotowywane są według wybranej przez klienta diety. Dania są dostarczane każdego dnia, najczęściej przez cały tydzień albo od poniedziałku do piątku lub też w innych dniach wybranych przez klienta.

Najczęściej dieta pudełkowa, ponieważ także tak nazywa się catering dietetyczny, bazuje na 5 posiłkach, czyli na śniadaniu, drugim śniadaniu, obiedzie, podwieczorku oraz na kolacji. Dania umieszczane są w osobnych pudełkach i przed zjedzeniem mogą wymagać podgrzania, na przykład w mikrofalówce, na kuchence.

Rodzaje cateringu dietetycznego

Firmy prowadzące catering dietetyczny mogą zaproponować swoim klientom szeroką gamę programów dietetycznych w różnych wariantach kaloryczności.

Wśród dostępnych rodzajów cateringu znajdują się przede wszystkim:

  • dieta standardowa

  • dieta odchudzająca

  • dieta dla sportowców

  • dieta dla diabetyków

  • dieta dla osób z chorobami sercowo-naczyniowymi

  • dieta dla kobiet w ciąży

  • dieta dla osób z nietolerancjami i alergiami pokarmowymi, na przykład bez laktozy, glutenu

  • dieta wegetariańska

  • dieta wegańska

Osobom zamierzającym zamówić catering dietetyczny Gliwice dają dostęp do wszystkich z powyższych diet. Dokładne oferty można sprawdzić na stronach internetowych firm cateringowych.

Kiedy warto zamówić dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa jest bardzo wygodną opcją dla każdej osoby, która nie ma zbyt dużo czasu na samodzielne gotowanie i chciałaby jednocześnie odżywiać się zdrowo.

Bardzo często na catering dietetyczny decydują się osoby pracujące, które zabierają otrzymane dania także do pracy. Jest to też dobra opcja dla osób, które nie mają motywacji lub wystarczającej woli, by utrzymać dietę. Codzienne otrzymywane pudełka zachęcają do zdrowego, zbilansowanego trybu życia.

Catering dietetyczny – ile kosztuje?

Ceny cateringu dietetycznego zależne są od wybranego programu dietetycznego oraz od jego kaloryczności. Najczęściej jest to wydatek od około 40 do 80 złotych na dzień. Przy zakupie większych pakietów można skorzystać z dodatkowych rabatów na dietę pudełkową.