Co musisz wiedzieć o halach namiotowych?

Zyskujące na popularności hale namiotowe są coraz częściej wybierane do różnych zastosowań. To już nie tylko małe, tymczasowe konstrukcje, ale pełnoprawne obiekty, które wspierają wiele prac. Mogą stanowić zarówno infrastrukturę na eventach, jak i wspierać działanie przedsiębiorstw na wielu płaszczyznach. Dowiedz się jakie rozwiązania są stosowane w halach namiotowych i gdzie konstrukcje te sprawdzą się najlepiej.

Hala namiotowa – jak może być wykonana?

Podstawą dla każdej hali jest metalowa konstrukcja. Solidne podpory mają na celu zagwarantowanie stabilności całego obiektu i ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Największe różnice są jednak związane z zastosowanymi panelami bocznymi. Klienci mogą zdecydować się na poszycie wykonane z różnorodnych materiałów o wyjątkowych właściwościach.

Przede wszystkim dostępne są hale z poszyciem z blachy trapezowej. Idealnie sprawdzą się jako zastępstwo dla tradycyjnych konstrukcji murowanych. Blacha gwarantuje skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi i pozwala cieszyć się bardzo wysoką trwałością. Hala namiotowa z tego rodzaju poszyciem to strzał w dziesiątkę i gwarancja zadowolenia użytkowników.

Ciekawą propozycją są także płyty warstwowe. Wyróżniają się przede wszystkim ochroną termiczną. Idealnie sprawdzą się przy postawieniu na hale całoroczne. Gwarantują niskie straty ciepła i pozwalają cieszyć się optymalną temperaturą wewnątrz. Namioty halowe mogą w efekcie posłużyć w większej liczbie zastosowań.

Nie można zapominać również o halach plandekowych. Przede wszystkim są lekkie i tanie w zakupie. Przy tym wykazują się wysoką uniwersalnością.

Ostatnią propozycją są fasady szklane. Namiot halowy z elementami szklanymi sprawdzi się głównie w branży eventowej. Stanowi idealny wybór dla stoisk gastronomicznych czy miejsc spotkań. Hale namiotowe wykonane w ten sposób świetnie wyglądają i są funkcjonalne.

W ofercie Protan Elmark klienci mogą znaleźć wszystkie najpopularniejsze rodzaje hal. Mogą wybierać wyjątkowe konstrukcje o świetnych właściwościach. Więcej informacji o ofercie na stronie: https://protan-elmark.com.pl/.

Tall warehouse shelves create a symmetrical pattern, loaded with a variety of boxes and goods

 

Gdzie sprawdzą się namioty halowe?

Namiot halowy to konstrukcja o wyjątkowej uniwersalności, która sprawdzi się w bardzo wielu miejscach. Zarówno wynajem hal namiotowych, jak i zakup może być świetnym pomysłem w wielu sytuacjach.

Przede wszystkim hale całoroczne to doskonały wybór dla firm. Mogą posłużyć jako magazyn, warsztat lub miejsce, gdzie realizowana będzie produkcja. Wystarczy jedynie wynajem hali o odpowiedniej wielkości i kształcie. Dzięki możliwości aranżacji zgodnej z własnymi potrzebami sprawdzi się doskonale.

Postawienie na wynajem hali namiotowej jest korzystne również w branży eventowej. W sytuacji, gdy potrzeba dodatkowej przestrzeni i infrastruktury, postawienie na wynajem hal jest najlepszym rozwiązaniem. Umożliwia szybkie zbudowanie dodatkowej przestrzeni i otrzymanie solidnych konstrukcji.

Hale mogą zostać wykorzystane także w formie obiektów sportowych. Wewnątrz można stworzyć boisko, na którym możliwe będzie uprawianie różnorodnych dyscyplin.