Co zrobić z zalegającym gruzem?

wywoz gruzu

Zalegający na podwórku lub w budynku gruz jest bardzo poważnym problemem, ponieważ nie może być on zutylizowany jak zwykły odpad, a także jest ciężki i przez to trudny w usuwaniu. Jak można się go pozbyć?

Gruz – kłopotliwy odpad

Gruz to materiał, który powstaje po usunięciu materiałów budowlanych. Gruz powstaje głównie po pracach wyburzeniowych, budowlanych, remontowych czy modernizacyjnych.

Wyróżnia się różne rodzaje gruzu zależnie od jego składu, na przykład może być to gruz betonowy, ceglany, kamienny, zmieszany.

Gruz jest bardzo kłopotliwym typem odpadu, ponieważ może być on zutylizowany jedynie w sposób określony w przepisach. Nie można więc wyrzucać go do zwykłych kubłów na odpady, ale wymaga on przekazania do firmy zajmującej się utylizowaniem takich odpadów.

Jak można pozbyć się gruzu?

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się gruzu:

Wypożyczenie kontenera na gruz

Firmy oferujące wynajem kontenerów mogą przywieźć i odebrać zapełniony kontener na gruz w dogodnym dla Ciebie terminie. Obecnie jest to bardzo popularna usługa, która jest chętnie zamawiana w firmach komunalnych, ponieważ jest wygodna i niedroga.

Pozbądź się gruzu szybko i skutecznie – kontener na gruz Siemianowice Śląskie – zadzwoń, by zamówić kontener z dostawą!

Usługa wywozu gruzu

Można również zatrudnić firmę, która przyjedzie na miejsce i odbierze gruz. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ firmy te przeprowadzają załadunek gruzu.

Samodzielne usunięcie gruzu

Możesz też samodzielnie pozbyć się gruzu, przewożąc go do wyznaczonego miejsca składowania jak PSZOK.

Należy jednak pamiętać o tym, że wybrane punkty przyjmują tylko określoną ilość gruzu. Kłopotliwy może być też jego transport.

Recykling

Zamiast składować gruz na wysypisku śmieci, można wykorzystać go ponownie. Można również wystawić ogłoszenie dotyczące oddania gruzu.

Często stosowany jest ona jako kruszywo do podbudowy drogi, jako sposób utwardzenia powierzchni. Może być on używany także do murów, drenażu, a także do uzupełniania przestrzeni.

Ile kosztuje wywóz gruzu?

Ceny związane z wywozem gruzu są uzależnione głównie od jego rodzaju oraz ilości. Oczywiście, duże znaczenie ma też forma pozbycia się tego odpadu.

W przypadku wynajmu kontenerów na gruz ceny rozpoczynają się już od około 500 złotych w przypadku mniejszych ilości odpadu, natomiast wtedy, gdy jest go więcej, koszty mogą przekraczać 2000 złotych.

Aby dowiedzieć się więcej na temat usługi wywozu gruzu i jej ceny, należy wejść na strony internetowe firm komunalnych lub skontaktować się z nimi telefonicznie.