Czarna folia do pakowania – co warto wiedzieć?

Czarna folia do pakowania – co warto wiedziec 1

Folia do pakowania jest obecnie bardzo popularnym i często używanym materiałem. Za jej pomocą można skutecznie zabezpieczać zarówno pojedyncze pakunki, jak i większe opakowania zbiorcze, na przykład palety. Wśród wielu wariantów folii znajduje się również folia czarna stretch. Czym dokładnie charakteryzuje się ten typ folii?

Czym jest folia stretch czarna?

Folie stretch są rodzajem folii bezbarwnej oraz czarnej, która przeznaczona jest do pakowania produktów. Powstają one z polietylenu, czyli w skrócie z materiału określanego jako PE.

Charakterystyczną cechą folii stretch jest przede wszystkim jej rozciągliwość. Dzięki temu bardzo dobrze dopasowuje się do produktów, które są w nią pakowane. Dodatkowo bardzo dobrze przylega ona do nawierzchni, dające efekt podobny do kleju, natomiast nie wymaga ona jego używania, podobnie jak taśm klejących. To powoduje, że folia ta bardzo skutecznie zabezpiecza pakowane w nią produkty.

Bardzo popularna jest przede wszystkim folia czarna – https://www.ekomax.pl/folie-budowlane/ ponieważ pozwala ona na zmniejszenie widoczności znajdujących się pod nią produktów, co również może zapobiec ich kradzieży, gdy mają one wysoką wartość.

Jakie zastosowanie ma folia czarna stretch?

Najczęściej folia czarna stretch używana jest do pakowania i zabezpieczania produktów o różnych kształtach i wymiarach, co powoduje, że pod tym względem ma ona naprawdę szerokie zastosowanie.

Folia tego typu bardzo często używana jest w zakładach produkcyjnych, ponieważ dzięki niej możliwe jest skuteczne zabezpieczenie towarów znajdujących się na paletach oraz w innych opakowaniach zbiorczych. Wtedy mogą być one skutecznie chronione podczas magazynowania i transportu.

Również folia czarna używana jest powszechnie przez sklepy internetowe, które wykorzystują ją do pakowania produktów. Zastępuje ona wtedy inne rodzaje materiałów jak kartony czy papiery, a dzięki temu, że jest bardzo prosta w stosowaniu, cieszy się dużą popularnością.

Rodzaje folii czarnej stretch – do pakowania ręcznego i maszynowego

Tego typu folia może być podzielona na dwie kategorie, a dokładnie są to folia czarna przeznaczona do pakowania ręcznego oraz folia czarna do pakowania maszynowego.

Folia używana w pakowaniu ręcznym pozwala na łatwe pakowanie produktów przez pracowników, natomiast ta do pakowania maszynowego jest montowana w maszynach pakujących, które usprawniają procesy pakowania w zakładach.

Czarna folia – gdzie kupić?

Aktualnie folia czarna jest powszechnie używanym materiałem i jego zakup nie jest skomplikowany. Można między innymi kupić ją w hurtowniach stacjonarnych oraz przez internet z dostawą pod adres klienta.