Czy porównywarka pomaga znaleźć polisę na życie?

0
polisa na zycie

Ze względu na ilość opcji i zakresów ochrony, oferowanych przez różnych ubezpieczycieli, wybór odpowiedniej polisy na życie jest nie lada wyzwaniem. Dlatego też, aby szybko i skutecznie znaleźć ofertę dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb, można skorzystać z internetowej porównywarki.

Po co nam polisa na życie?

Działanie polisy opiera się na wypłacie odszkodowania lub comiesięcznego świadczenia pieniężnego a ona sama może przybierać różne formy. Najczęściej ma ona na celu zabezpieczenie finansowego bytu bliskich nam osób po naszej śmierci, ale może też przyjąć formę polisy chroniącej nasze zdrowie lub też zabezpieczać nam dodatkowe środki do życia na emeryturze.

W polisę warto zaopatrzyć się wtedy, gdy jesteśmy jedynymi pracującymi w rodzinie osobami, mamy na swoim utrzymaniu osobę niepełnosprawną lub gdy cierpimy na choroby przewlekłe. Polisa na życie polecana jest także tym osobom, które wykonują zawody wysokiego ryzyka lub często podróżują – zawodowo lub turystycznie.

Od czego można się ubezpieczyć?

Oprócz ubezpieczenia na wypadek śmierci, możemy też ubezpieczyć się od różnych wypadków, chorób i zdarzeń losowych. Przykładowo – polisa może pokryć koszty leczenia szpitalnego, rehabilitacji lub operacji chirurgicznej. Bardzo często gwarantuje też dodatkową opiekę medyczną, czy wizyty lekarza i pielęgniarki w domu. Pozostaje więc tylko kwestia, czego oczekujemy.

Zawarty w polisach zakres ochrony może być bardzo zróżnicowany. Jest to oczywiście dobra informacja – mamy bowiem naprawdę dużą swobodę wyboru, ale z drugiej strony – będziemy musieli spędzić sporo czasu na szukaniu oferty dopasowanej do naszych potrzeb i jednocześnie korzystnej finansowo. Wszak dobrze wybrana polisa to ta, która jest do nas najlepiej dopasowana.

Jak skutecznie znaleźć dobrą polisę?

Na początek najlepiej jest poczytać ogólne informacje o polisach na życie. Na podstawie zgromadzonej wiedzy łatwiej nam będzie zastanowić się, czego oczekujemy i przed czym chcemy chronić siebie i naszych bliskich. A kiedy już nasze potrzeby uda nam się bardziej sprecyzować, możemy skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który przedstawi nam więcej szczegółów.

Alternatywą jest skorzystanie z porównywarek internetowych, które przedstawią nam oferty różnych ubezpieczycieli, wyselekcjonowane na podstawie podanych przez nas informacji – np. miesięcznej wysokości składki, jaką jesteśmy w stanie opłacać lub wybranej sumy ubezpieczenia. Jedna z takich porównywarek dostępna jest pod adresem https://ocenapolis.pl/ubezpieczenia/zycie-porownywarka.

Czy użycie porównywarki ma sens?

Użycie porównywarki ułatwia znalezienie odpowiedniej polisy na życie, ponieważ niemal natychmiast pokazuje ona dostępne na rynku oferty, dopasowane do podanych przez nas kryteriów wyszukiwania. W wielu przypadkach będziemy też mogli „od ręki” kupić ofertę, którą wskaże porównywarka (czasem dużo taniej niż oferuje ubezpieczyciel w agencji).

Ewentualnie, po wprowadzeniu do porównywarki naszych danych, z konkretną ofertą oddzwoni do nas konsultant. Wtedy to on przedstawi nam spersonalizowaną ofertę polisy na życie a jeśli się na nią zdecydujemy, przeprowadzi nas przez cały proces jej zakupu.

Co trzeba zweryfikować?

Po wejściu na stronę porównywarki musimy zwrócić uwagę, czy jej autorzy gwarantują ochronę informacji i bezpieczeństwo przesyłania danych (przykładowo – porównywarka na stronie https://ocenapolis.pl/ubezpieczenia/zycie-porownywarka posiada odpowiednie zabezpieczenia). Zwróćmy też uwagę na ilość pytań w ankiecie porównywarki – im więcej ich jest, tym jest ona dokładniejsza.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o zweryfikowaniu jakości wyszukanych przez porównywarkę ofert. Sprawdźmy więc, czy odpowiada nam w nich zakres ubezpieczenia, wysokość miesięcznej składki oraz wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Tylko wtedy nasza polisa będzie wybrana z należytą starannością.