Czy warto inwestować w Ripple?

inwestycja w kryptowaluty

Dużo kryptowalut cieszy się popularnością i sympatią inwestorów, ale o niewielu z nich można powiedzieć, iż są kontrowersyjne. Dużo kontrowersji wzbudza natomiast Ripple, oznaczany skrótem XRP.

Informacje o Ripple

Ripple to kryptowaluta, której twórcą jest platforma cyfrowych płatności RippleNet. Na platformie tej nadzorowanej przez doświadczonego brokera, możliwy jest obrót natywnym tokenem. Platforma utworzona do dokonywania cyfrowych płatności, została założona mając na celu zrewolucjonizowanie systemu międzynarodowych płatności. System jest bardzo usprawniony i przyśpiesza transakcje przesyłania środków aż do kilku sekund.

Ripple w trakcie trwającej w 2017 roku hossy na giełdzie kryptowalut przebiła pod względem wzrostów nawet najpopularniejszą walutę cyfrową czyli Bitcoin. Następnie trwający bardzo długo trend spadkowy spowodował utratę wartości XRP o ponad 90%.

XRP cieszy się dobrymi opiniami w prasie. Rzadko kiedy ma miejsce sytuacja, w której media mówią o jakieś kryptowalucie lepiej, niż sami handlujący nią. Taka sytuacja ma jednak miejsce w przypadku Ripple. Firma odpowiedzialna za produkcję tej kryptowaluty nawiązuje bowiem współpracę z coraz większą ilością podmiotów, a jej przedstawiciele regularnie spotykają się z rekinami świata finansów oraz najnowszych technologii.

Przyszłość, jaką inwestorzy widzą w Ripple, pokazuje ilość środków, które w nią zainwestowali. Kapitalizacja XRP przekracza obecnie 10 miliardów dolarów.

Pierwsze kroki do zakupu Ripple

Jedną z giełd oferujący swoim klientom cyfrowe pieniądze, takie jak kryptowaluta Ripple jest Coinbase. Można tu zakupić xrp w bardzo łatwy sposób. Obrót są kryptowaluty Co oferuje także Europejska platforma Bitvavo. Inwestorzy chcący nabyć XRP, mogą także skorzystać z giełdy Kraken. Warto wyposażyć się w odpowiedni portfel który obsługuje token XRP. Dobrym wyborem będzie portfel sprzętowy, a także odpowiednie oprogramowanie czyli wallet, umożliwiający zapisywanie kluczy prywatnych.

Po zabezpieczeniu się w odpowiedni bezpieczny portfel inwestycyjny a także dostosowanie ustawień do swoich oczekiwań z powodzeniem można kupić kryptowalutę na jednej z giełd internetowych, dających użytkownikom możliwość handlu. Miliardy dolarów ulokowanych przez inwestorów w Ripple, pokazuje potęgę tej kryptowaluty, jej rozpoznawalność oraz wiarę w zwiększanie wartości cyfrowego pieniądza.

Ripple to kryptowaluta która cieszy się ogromną popularnością, dlatego prawie wszystkie portale ukazujące inwestorem aktualny kurs kryptowalut zapoznają ich także z ceną XRP.