Jak poprawić wygląd nóg?

0
nogi

Niezależnie od tego, jaka pora roku właśnie się zbliża, Twoje nogi mogą być w formie cały czas! Jak je wysmuklić i sprawić, by lepiej wyglądać w obcisłych spodniach? Co począć, jeśli skóra naszych nóg jest pokryta defektami? Na pomoc przychodzą nam diety, ćwiczenia, kosmetyki i mądrze dobrane suplementy.

Obfitość kształtów i… cellulitu

Choć mężczyźni wodzą wzrokiem za kobietami o ponętnych, szerokich biodrach, nie wszystkim paniom podobają się obfitości w tym obszarze ciała. Jeśli Ty również źle czujesz się mając spore, ocierające o siebie uda, to najwyższa pora, by zmniejszyć ich obwód. Właściwa dieta pozwoli Ci pozbyć się cellulitu, który często jest głównym defektem widocznym na udach i pośladkach, a do tego kumuluje toksyny. Postaw na dietę oczyszczającą i pozbądź się wody zalegającej w tkankach – nogi po kilku tygodniach detoksu staną się bardziej smukłe i wygładzone.

Pamiętaj, że są dwa rodzaje cellulitu – wodny i tłuszczowy. Cellulit wodny dość łatwo reaguje na detoks i ograniczenie soli, natomiast tłuszczowy wymaga bardziej złożonych działań. Nie ukrywamy, że w tym przypadku należy dokładnie przestudiować swój jadłospis i wyeliminować z niego: przetworzone jedzenie, chipsy, słodycze, słodkie wypieki i białe pieczywo. Chcąc schudnąć z ud, postaw na błonnik, owoce, warzywa, świeżo wyciskane soki, pełnoziarniste pieczywo i chude mięso. Nie zajadaj się węglowodanami w najprostszej postaci.

Obrzęki, pajączki, siniaki

Masz smukłe nogi, ale i tak wstydzisz się je odsłaniać? To pewnie wina defektów, takich jak siniaki, pierwsze lub postępujące żylaki, a także obrzęki. O ile siniaki schodzą dość szybko dzięki domowym sposobom (wypróbuj cytrynę lub maść z wyciągiem z kasztanowca!), to uporczywe obrzęki oraz fioletowe żylaki stanowią poważniejszy problem. Jeśli nie chcesz, by zmiany te postępowały, przyjrzyj się swojemu trybowi życia i pracy. Być może masz za mało ruchu i ciągle siedzisz za biurkiem? Jeśli pracujesz w biurze, zmień sposób siedzenia, nie garb się, często odchodź od stanowiska. Przed wyjściem z domu i na noc stosuj krem VaricOff – pozwoli zatrzymać postęp żylaków i odciąży nogi. Pij dużo wody oraz ziół.

Ćwiczenia na piękne nogi

Są dwa rodzaje treningu, które wpływają korzystnie na wygląd nóg. Pierwszy to trening spalający na całe ciało. Dzięki takiemu treningowi pozbędziesz się tkanki tłuszczowej zewsząd, także tej z ud. To ważne, jeżeli chcesz kształtować mięśnie nóg, działaj więc zgodnie z siłownianą zasadą „najpierw masa, potem rzeźba”.

Po schudnięciu, zacznij modelować sylwetkę i wybieraj sporty, które pod tym względem wpływają najkorzystniej na nogi. Na pierwszym miejscu jest tutaj pływanie. Sprawdzi się też jazda na rowerze lub indoor cycling, które wzmocnią łydki. Wykonuj też proste ćwiczenia w domu – np. opierając się dłońmi o ścianę, podnoś się i opuszczaj na palcach stóp. Nie zapominaj, że nogom pomoże też bieganie. Nastaw się na długie dystanse w średnio szybkim tempie, które pozwolą Ci wydłużyć mięśnie. Nie biegaj jednak, jeśli masz sporą nadwagę – jogging może uszkodzić stawy.