Czym są dachy zielone w klasyfikacji Broof t1?

Dach z zielenią

Od zawsze towarzyszą nam liczne pożary, dlatego zostały stworzone takie dachy, które można określić jako nierozprzestrzeniające ognia. Tego typu dachy zbudowane są ze specjalnych materiałów, które w razie pożaru nie będą rozprzestrzeniać ognia na całą powierzchnię. Jakie jeszcze mają zastosowania zielone dachy w klasyfikacji Broof t1 i na czym ta klasyfikacja polega?

W jakim celu stosuje się zielone dachy?

Zielonymi dachami można nazwać te, które są pokryte starannie wyselekcjonowaną mieszanką kruszyw mineralnych i materii organicznej, tak pokryte dachy mają zastosowania podczas pożarów i dzięki nim można ograniczyć jego szkody lub w bardzo szybki sposób się go pozbyć, dodatkowo ogień, który będzie na dachu, nie rozprzestrzeni się, co jest ogromną zaletą, jeśli obok palącego się budynku znajdują się inne budynki. Dachy zielone Broof t1 należą do klasyfikacji Broof t1, jest ona jedną z klas odporności ogniowej dla materiałów wykorzystywanych podczas budowy dachów zielonych, jest jeszcze jedna klasa, która nazywa się Froof t1, ale jej właściwości przeciwogniowe nie są określone, więc głównie wyróżnia się Broof t1. Dachy zielone to nie tylko zabezpieczenia podczas pożarów, umieszczając taki dach na swoim budynku, można liczyć na piękny wygląd, wzrok przechodniów oraz wiele innych atrakcyjnych dla oka rzeczy. Warto również przyłożyć się do pielęgnacji takiego dachu, aby mógł być drugim ogrodem, taki dach może służyć również jako punkt widokowy, z czubka budynku można będzie zobaczyć widok na całą okolicę, dlatego warto zadbać o komfortowe wejście na dach oraz o bezpieczeństwo na nim panujące.

Jak przebiega pielęgnacja dachów zielonych?

Pielęgnacja zielonego dachu nie będzie znacząco się różnić od pielęgnacji zwykłego ogrodu, jednak w zależności od wielkości budynku, takie dachy mogą mieć naprawdę spory rozmiar, często większe od całego ogrodu, dlatego nie zawsze znajdzie się czas na ich pielęgnacje. W takim wypadku idealnym wyjściem będzie pomoc greenkeepera.