Dermatolog – kiedy potrzebna jest jego pomoc?

lekarz dermatolog

Dermatolog może być ratunkiem w sytuacjach, gdy problemy skórne zaczynają być coraz bardziej widoczne. Wtedy zdecydowanie warto skonsultować problem ze specjalistą. 

Dermatolog – z jakimi problemami można do niego przyjść?

Dermatolog w Mińsku Mazowieckim to lekarz specjalizujący się w leczeniu różnych przypadłości, począwszy od zmian alergicznych, poprzez wirusy i bakterie, aż po grzybicę. Najczęściej z wizytą przychodzą do niego pacjenci z łuszczycą, egzemą, brodawkami, trądzikiem czy różnego typu wysypkami. Dermatolog to również lekarz, który jako pierwszy może wyłapać niepokojące symptomy dotyczące nowotworów skóry, czyli czerniaka. Warto okresowo do niego chodzić, zwłaszcza gdy ma się tendencję do powstawania pieprzyków lub w historii rodzinnej wystąpił nowotwór. 

Medycyna estetyczna – jakie zabiegi obejmuje?

Medycyna estetyczna w Mińsku Mazowieckim to dziedzina medycyny, które zadaniem jest poprawa wyglądu osób cierpiących na kompleksy lub które doznały uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku komunikacyjnego, wylania na siebie wrzątku czy urodziły się z defektem. Różne zabiegi pozwalają poprawić jakość i wygląd skóry, pozbyć się zrostów czy ograniczyć dolegliwości bólowe. Zmiany zachodzące w ciele znajdują odzwierciedlenie w zmianach psychicznych i zwiększeniu pewności siebie. Chirurg plastyczny ma do dyspozycji szereg narzędzi, sprzętów i preparatów, dzięki którym w sposób mniej lub bardziej inwazyjny zmienia ciało pacjenta. Wśród najczęściej dokonywanych zabiegów w Polsce znajdują się: powiększanie ust, powiększanie piersi, korekta uszu, korekta nosa, ale też zabiegi laserowe mające na celu poprawienie jakości skóry i ograniczenie procesów starzeniowych w niej zachodzących. W ramach medycyny estetycznej można usunąć blizny po oparzeniach, skorygować opadające powieki, zlikwidować naczyniaka, wyciąć wystające pieprzyki, ale też powiększyć pośladki czy wykonać podniesienie owalu twarzy za pomocą nici PDO. Aktualne możliwości są bardzo duże.