Dla kogo przeznaczone są szkolenia ADR?

szkolenie adr

Przewożenie towarów uznawanych za niebezpieczne potrafi byc naprawdę dochodową działalnością, na której można się nieźle dorobić. Nie jest to jednak możliwe dla każdego, nawet jeśli posiadamy prawo jazdy wymagane do prowadzenia zestawów ciężarowych. Do materiałów niebezpiecznych są bowiem potrzebne szkolenia ADR. Kto powinien je zrobić i na co one dokładnie pozwalają?

Gdzie można zapisać się na szkolenia ADR?

Dla chętnych kierowców szkolenia ADR w Poznaniu są najczęściej dostępne w szkołach jazdy, które specjalizują się w szkoleniu kierowców samochodów ciężarowych, którzy zajmą się pracą w roli kierowcy zawodowego zajmującego się przewożeniem różnego rodzaju towarów z pomocą wielkich zestawów ciężarowych.

Wiele miejsc oferuje kursy ADR w Bydgoszczy nawet jako dodatek do zwykłego kursu na prawo jazdy kategorii C lub C+E, dzięki czemu nie trzeba specjalnie zapisywać się na dodatkowy kurs. W ten sposób zdobędziemy możliwie jak najwięcej uprawnień w krótkim czasie i zaoszczędzimy naprawdę cenny czas.

Dla kogo są szkolenia ADR i czym one dokładnie są?

Szkolenia ADR to specjalny rodzaj kursu, który pozwala na zdobycie uprawnień do przewożenia towarów uznawanych za niebezpieczne. Istnieje naprawdę wiele klas ADR i na każdą z nich trzeba zdobyć osobne uprawnienia. Z tego powodu warto poznać ofertę danej szkoły pod względem tego na jakie klasy ADR oferuje ona kursy, by mieć pewność, że będziemy mogli skorzystać tam z kursu pozwalającego na zdobycie interesujących nas uprawnień.

Najczęśćiej spotykane są szkolenia ADR na cysterny, czyli materiały łatwopalne. Pozwalają one na transportowanie na przykład paliw, takich jak benzyna oraz olej napędowy. Oprócz tego często spotykane są klasy ADR pozwalające na przewożenie materiałów wybuchowych, żrących oraz promieniotwórczych. Jeśli interesuje nas praca w firmie, która działa przy przewozie takich właśnie ładunków, to szkolenia ADR będą dla nas idealnym miejscem, gdyż pozwolą poszerzyć swoje kompetencje.