Skuteczne uszczelnienia techniczne – postaw na jakość!

techniczne uszczelki

Od jakości uszczelnień technicznych wykorzystywanych w przemyśle zależy sprawność, efektywność i bezpieczeństwo prowadzonych procesów. Zobacz, jak wybrać odpowiednie uszczelnienia i gdzie je zakupić!

Uszczelnienia techniczne – rodzaje

Kategoria jak uszczelnienia techniczne – https://www.kragum.com.pl/ jest rozbudowana i obejmuje ona pełną paletę różnych wyrobów pozwalających na uzyskanie odpowiedniej szczelności w prowadzonych procesach z użyciem sieci, instalacji czy maszyn.

Uszczelnienia techniczne podzielić można na wiele kategorii, w tym na uszczelnienia techniczne obrotowe oraz statyczne, zależnie od miejsca ich zastosowania.

Do najczęściej używanych uszczelnień technicznych w różnych branżach zalicza się:

  • simmeringi
  • oringi
  • uszczelnienia krawędziowe, profilowe

Takie uszczelnienia techniczne wykorzystywane są w wielu celach, na przykład jako uszczelnienia do tłoczysk i tłoków, uszczelnienia łączeń elementów. Powodują one, że procesy prowadzone w przemyśle są jeszcze efektywniejsze, gdy chodzi o stosowane w zakładach urządzenia i instalacje hydrauliczne i pneumatyczne.

Jak dobiera się uszczelnienia techniczne?

Podstawą sprawnego działania wszystkich typów uszczelnień jest ich właściwy dobór, dlatego też konieczne będzie uwzględnienie wtedy pełnej gamy czynników.

Podstawą w doborze uszczelnień jest uwzględnienie ich kształtu oraz wymiarów. Obecnie najczęściej wykorzystuje się ustandaryzowane wymiarowo uszczelki, które wykonuje się według konkretnych norm, co powoduje, że można łatwo i szybko zaopatrzyć się w nie u różnych dostawców. W przeciwnym przypadku uszczelnienia techniczne będą musiały być wykonane na wymiar.

Trzeba pamiętać o tym, że uszczelnienia techniczne pracują też w wielu środowiskach, co również trzeba wtedy wziąć pod uwagę. Przekłada się to na rodzaj zastosowanych materiałów, które różnią się pomiędzy sobą pod względem ich odporności na zróżnicowane czynniki zewnętrzne, w tym temperatury, chemikalia.

Gdzie można kupić uszczelnienia techniczne?

Sprzedażą wyrobów jak uszczelnienia techniczne zajmuje się dzisiaj wiele firm, w tym także producenci, którzy prowadzą własne sklepy internetowe i dzięki temu dają klientom łatwy dostęp do swoich wyrobów.

Z dostępnymi wariantami uszczelnień można łatwo zapoznać się w sieci, gdzie prezentowane są one wraz z parametrami technicznymi. Pozwala to wtedy na łatwiejsze dobranie właściwych uszczelek do konkretnego przeznaczenia. W razie problemów z doborem można również zwrócić się bezpośrednio do firmy, która będzie mogła doradzić, jakie uszczelnienia techniczne nadają się do danego zastosowania.