Kabina prysznicowa do łazienki – jaką warto wybrać?

kabina prysznicowa

Planujesz kupno kabiny prysznicowej? W salonach łazienek dostępna jest obecnie szeroka gama tego typu wyposażenia. Co wybrać? Warto poznać dostępne modele i dopasować je do własnych potrzeb, preferencji, metrażu i kształtu łazienki oraz budżetu.

Jakie wymiary kabiny prysznicowej wybrać?

Na początku trzeba będzie określić odpowiedni rozmiar kabiny prysznicowej. W tym przypadku kluczowa jest przestrzeń, jaką dysponujemy.

Do mniejszych łazienek często wybierane są kabiny prysznicowe o wymiarach 80 x 80, ewentualnie 90 x 90 w przypadku modeli kwadratowych i zaokrąglonych. Można też zdecydować się na kabiny w innych kształtach, na przykład prostokątne, które montuje się wzdłuż ściany pomieszczenia.

Warto odwiedzić dobry salon łazienek Kraków – https://cermar2.pl/ aby zobaczyć dostępne modele kabin i wybrać odpowiedni do własnej łazienki.

Kształt kabiny prysznicowej – jaki jest najlepszy?

Przy wyborze kabiny prysznicowej duże znaczenie ma też jej kształt. Obecnie takie wyposażenie można kupić jako prostokątne, kwadratowe i zaokrąglone.

W mniejszych łazienkach dobrym wyborem może być zaokrąglona, narożna kabina prysznicowa, która nie będzie wtedy zabierała tak dużo przestrzeni w pomieszczeniu. Gdy natomiast łazienka jest większa, można wybrać już kabinę kwadratową czy prostokątną.

Brodzik do kabiny prysznicowej czy kabina bez brodzika?

Kolejną ważną kwestią dotyczącą wyboru prysznica do łazienki będzie rodzaj brodzika. Obecnie można kupić kabiny z brodzikami lub zdecydować się na kabinę bez brodzika – zamykaną albo otwartą, czyli typu walk-in.

Brodzik do kabiny jest praktyczny, a także powoduje, że montaż prysznica nie jest aż tak skomplikowany. Warto też wskazać, że w niektórych łazienkach wykonanie kabiny bez brodzika może być niemożliwe ze względu na brak odpowiedniej posadzki.

Brodziki do pryszniców można kupić w różnych wysokościach – mogą być one bardzo niskie, niskie, wysokie, które nadają się również do napełniania wodą.

Kabiny bez brodzika są również bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób mających problemy z poruszaniem się. Aby zapobiec rozlewaniu się wody po łazience, można zdecydować się na kabinę zamykaną.

Kolor kabiny prysznicowej – jaki jest najmodniejszy?

Producenci kabin prysznicowych oferują je obecnie w różnych barwach do wyboru.

Zdecydowanie najpopularniejsze są kabiny z czarnymi ramami, które świetnie wyglądają w aranżacjach typu loft i nowoczesnych.

Poza czernią popularne są również kabiny ze srebrnymi, chromowanymi elementami, a także z elementami złotymi do wystrojów typu glamour.