Wylewka anhydrytowa: kiedy warto ją stosować i jakie ma zalety?

podloga

Inwestorzy coraz częściej odchodzą od tradycyjnych wylewek cementowych i stawiają na nowe rozwiązanie, jakim jest wylewka anhydrytowa. Jest ona idealną alternatywą dla tradycyjnych posadzek, a dodatkowo posiada szereg właściwości i plusów, dzięki którym w szybki sposób możemy uzyskać wymarzoną podłogę. Co do nich należy? Podpowiadamy.

Kiedy warto stosować wylewkę anhydrytową?

Wylewka anhydrytowa powstaje z odwodnionego gipsu, jak sama nazwa wskazuje, zwanym również anhydrytem. Obok wylewki cementowej, w bardzo krótkim czasie stała się jednym z najczęściej wykorzystywanych podkładów podłogowych. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu wylewka anhydrytowa to nowoczesny materiał, który posiada wiele zalet, a dodatkowo nie generuje dużych kosztów. Najistotniejsze jest to, że może być stosowana na podkładach podłogowych każdego typu. Szczególnie warto skorzystać z tego materiału, gdy zależy nam na prawidłowym, ale i szybkim wykończeniu. Wylewka anhydrytowa powinna przypaść do gustu wszystkim osobom, które nie lubią długo czekać na efekty, bowiem jej odpowiednie rozprowadzenie i odpowietrzenie sprawia, że posadzka do użytku gotowa jest już po 48 godzinach. Jeśli wylewką chcemy zalać dużą przestrzeń, to również nie stanowi to problemu, ponieważ brak konieczności stosowania dylatacji sprawia, że wylewka jest idealnym rozwiązaniem w przypadku większych powierzchni.

Wylewka anhydrytowa to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim efekcie ich działań. Dodatkowym atutem jest fakt, że może być stosowana na dużych nawierzchniach.

Jakie zalety ma wylewka anhydrytowa?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, wylewka anhydrytowa ma szereg właściwości, które pomogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. O szybkim czasie realizacji już pisaliśmy, ale to nie wszystko. Wylewka anhydrytowa stanowi idealne rozwiązanie dla ogrzewania podłogowego. Jej cieńsza warstwa nagrzewa się bardzo szybko, w rezultacie doprowadzając do dobrego przewodnictwa ciepła. Dzięki konsystencji mieszanki, mamy możliwość odpowiedniego rozprowadzania jej wokół rurek instalacyjnych. Warto zaznaczyć, że dzięki temu mamy możliwość sporego zaoszczędzenia.

Jeśli chodzi o koszt wylewki anhydrytowej, to wszystko zależy od grubości oraz jakości materiałów. Najlepiej w tym celu skorzystać z pomocy specjalistów, którzy oszacują odpowiednio kwotę potrzebną do stworzenia posadzek anhydrytowych. Zdecydowanie warto odejść od tradycyjnych metod i zapoznać się z tymi nowszymi, ponieważ może okazać się, że zyskamy lepszą jakość wykonania za niższą cenę. Zadbajmy o swój komfort.