Jak aranżować przestrzeń wokół budynków biurowych?

kwiaty

Obecnie dużą wagę przywiązuje się do aranżacji pomieszczeń biurowych, ale bardzo często zapomina się o przestrzeni wokół samego budynku. Przedsiębiorstwo, które przywiązuje wagę do swojego wizerunku musi także zatroszczyć się o ciekawy, unikatowy i interesujący projekt zewnętrznego obszaru. Szczególnie jeśli jest on w pełni własnością firmy. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

Od czego zacząć aranżację przestrzeni wokół budynku biurowego?

Raczej nikt nie ma wątpliwości, że przestrzeń wokół firmy stanowi jej wizytówkę. Nie może być więc mowy o eksperymentach i testowaniu niesprawdzonych pomysłów. Na początek należy określić czy przestrzeń przed biurem ma spełniać określone walory użytkowe. Zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i na przykład dla pojazdów. Następnie należy wyznaczyć dokładny obszar, który będzie spełniał te założenia. Oznacza to, że pozostała część może w pełni posłużyć celom poprawy estetyki lub ewentualnie do potrzeb reklamowych. Przy wyznaczaniu poszczególnych stref warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia dobrego projektanta. W ten sposób unikniemy ewentualnych pomyłek, których naprawa może nas sporo kosztować.

Co warto umieścić w przestrzeni wokół biura?

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie przedmiotów, które będą jednoznacznie kojarzyć się zarówno z konkretną marką, jak i branżą. W ten sposób ktoś zupełnie obcy, już na pierwszy rzut oka, w zaledwie kilka chwil określi to czy znalazł się w odpowiednim miejscu. Można w tym celu zastosować identyfikację wizualną w postaci logo przedsiębiorstwa umieszczonego na wybranych obiektach.

Jeśli przestrzeń wokół biura jest dostatecznie duża to warto wytyczyć obszar, który może posłużyć pracowników do spaceru i relaksu w przerwie od pracy. Można tam umieścić na przykład ławki betonowe lub drewniane. Obok można postawić niewielkie kosze na śmieci. Jeśli firma przywiązuje dużą wagę do roślinności to warto wytyczyć na takim obszarze wyraźne ścieżki, które pozwolą dotrzeć do poszczególnych miejsc. Uzyskamy w ten sposób ciekawy klimat przypominający niewielki ogród. Nawet jeśli pracownicy znają dokładne rozmieszczenie wszystkich elementów w firmowym parku to nie można zapominać o gościach. Należy dla nich utworzyć niewielkie drogowskazy.

Tuż obok głównego wejścia warto wyznaczyć strefę w której można umieścić stojaki na rowery. Osoby, które wybierają taki ekologiczny sposób transportu z pewnością docenią to, że mogą w wygodny i bezpieczny sposób zaparkować. Należy zadbać o to, aby w miarę możliwości ten obszar znalazł się pod zadaszeniem.