Do czego wykorzystać brokat?

0
Wykorzystanie brokatu

Maleńkie drobinki brokatu, które rozpraszają światło i efektownie mienią się wieloma kolorami tęczy cieszą się olbrzymią popularnością. Nic w tym dziwnego, albowiem charakteryzuje je uniwersalne zastosowanie i fenomenalne efekty wizualne. Do czego można je wykorzystać?

Zalety brokatu

Brokat w kilka chwil potrafi stworzyć błyszczące wykończenie. Jego zastosowanie jest proste, nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności, a do tego jego koszt zakupu wynosi nie więcej niż kilka złotych. Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór tych połyskujących drobinek. I to nie tylko, jeśli chodzi o postać (sypką, żel, lakier czy spray), ale również bogactwo kolorystyczne. Brokaty dostępne są nie tylko w rozmaitych kolorach, ale również odcieniach. W ogromie tak dużej różnorodności, możemy być przygotowani na uniwersalność zastosowania. Do czego zatem można go wykorzystać?

W rękodzielnictwie

Brokat cieszy się ogromną popularnością w branży handmade’owej. Wierne grono fanów zjednał w popularnej technice zwanej decoupage. Te połyskujące drobinki wystarczy połączyć z klejem, aby w jednej chwili wyczarować fantazyjne wykończenie na herbaciarkach, chustecznikach, wazonach, szkatułkach, a nawet meblach! Alternatywą dla decoupage jest scrapbooking – technika polegająca na tworzeniu własnoręcznie wykonanych albumów na zdjęcia, pamiętników, adresowników czy notatników. Cenne właściwości brokatu znalazły swoje zastosowanie również w cardmakingu, czyli tworzeniu i ozdabianiu kartek okolicznościowych czy zaproszeń.

Florystyka

Trudno wyobrazić sobie brak brokatowego wykończenia w projektach i kompozycjach florystycznych. Może być używany do rozmaitych bukietów, wieńców czy świątecznych stroików, pokrywając swoim połyskującym charakterem gałązki, płatki kwiatów czy inne umieszczone dekoracje.

Do ozdabiania ciała i paznokci

Brokat to dodatek, który cieszy się nie tylko szerokim zastosowaniem w branży rękodzielniczej. Równie wielką popularność zdobył w przemyśle kosmetycznym. Doskonale sprawdzi się do ozdabiania paznokci, fryzury czy ciała – szczególnie w okresie sylwestrowo-karnawałowym.

Do pracy z dziećmi

Pośród wielu artykułów plastycznych w biurku dziecka, nie może zabraknąć również brokatu. To nieodzowny dodatek, który podniesie walory wizualne ręcznie tworzonym rysunkom – na każdą okazję. Łatwy w użyciu – nawet dla najmłodszych, a do tego dostępny w wygodnych słoiczkach z dozownikiem, dzięki czemu chroni przed przypadkowym wysypaniem i kłopotliwym sprzątaniem.