Dobra sala weselna – czyli jaka?

Sala weselna

Wybór sali weselnej często bywa dość problematyczny. Lokalizacja, przestrzeń, smaczne menu, miła i sprawna obsługa, no i termin – wszystkie te elementy układanki muszą ze sobą współgrać. Schody zaczynają się wtedy, kiedy ilość możliwości zaczyna nas przytłaczać i sami nie do końca wiemy, czym właściwie powinna charakteryzować się dobra sala weselna. Jest kilka czynników na które powinno się zwrócić uwagę. Jakich? Podpowiadamy.

Sala weselna: dopasuj do ilości gości

Sala weselna, która spełni nasze oczekiwania powinna przede wszystkim być dopasowana do ilości osób, które będą uczestniczyć na przyjęciu weselnym. Zanim więc będziemy szukać tej idealnej, upewnijmy się, ile gości na pewno będzie nam towarzyszyć. Czasem jest to trudne, ponieważ rezerwacje należy składać nawet dwa lata przed planowanym przyjęciem, niemniej warto nakreślić sobie chociaż przedział w którym będziemy się poruszać.

Sala na wesele: przestrzeń

Przestrzeń ma być dopasowana zarówno do naszych preferencji, jak i tego, jak chcemy, aby nasze przyjęcie się odbywało. Jedne Pary Młode chcą mieć dwie sale: jedną do spożywania posiłków, drugą do tańczenia. Inne wolą wszystko mieć w jednym miejscu. Zanim więc postawi się na tą właściwą salę, trzeba przemyśleć, jak właściwie wyobrażamy sobie nasze wesele.

Zobacz także: https://bestportal.pl/jak-wybrac-sale-na-wesele/

Wybór sali weselnej: lokalizacja

Dobra sala weselna spełnia także nasze oczekiwania pod względem lokalizacji. Oczywiście najlepiej byłby, aby dojazd do niej nie był skomplikowany, ani też, żeby nie była bardzo oddalona od miejsca w którym weźmiemy ślub. Nie jest to jednak konieczne, jeśli odpowiednio zadbamy o transport gości. Można zawsze wynająć samochód dla tych niezmotoryzowanych, albo po prostu porozumieć się z pozostałymi, którzy mają auto. To już kwestia organizacji. Bardzo ważne jest też otoczenie sali. Dobrze, jeśli jest przestrzeń, zieleń, poczucie intymności. Nie ma nic gorszego niż np. sala zlokalizowana tuż przy trasie szybkiego ruchu, albo w sąsiedztwie domów w których sąsiedzi patrzą na gości.  Położona na warszawskiej Białołęce, w otoczeniu zieleni. Mimo że w mieście daje poczucie ogromnej intymności w towarzystwie terenu, sprzyjającemu zarówno dobrej zabawie, jak i złapaniu oddechu po tańcach.

Sala weselna, dobra sala weselna powinna sprostać oczekiwaniom, jakie mamy względem wesela i jego organizacji. To już zależy od nas. Jest jednak kilka wspólnych czynników, bez względu na preferencje, które definiują to, czy sala bankietowa jest godna zainteresowania.