Ekspertyza dendrologiczna – kiedy konieczne jest jej przeprowadzenie?

dendrologia

Usługi dendrologów są bardzo często wybierane na różnego rodzaju obszarach. Pozwalają na uzyskanie wielu rzetelnych informacji na temat stanu drzew, które znajdują się w konkretnym miejscu i mogą posiadać bardzo dużą wartość. Skorzystanie z profesjonalnych usług może dawać znakomite efekty i może być niezwykle korzystne pod wieloma względami. W wielu przypadkach niezbędne jest również wykonanie ekspertyzy w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i szybkiego rozpoznania drzew, które z pewnych powodów mogą być zagrożeniem. Dowiedz się kiedy przeprowadzenie ekspertyzy jest faktycznie konieczne.

Badanie drzew znajdujących się przy drogach i chodnikach

Przede wszystkim regularne przeprowadzanie ekspertyz dendrologicznych jest niezbędne w momencie, gdy drzewa rosną przy drogach i chodnikach, które są bardzo często uczęszczane. Ekspertyza dendrologiczna w Gdańsku w takich miejscach jest przeprowadzana przede wszystkim po to, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom danych obszarów.

Dzięki rzetelnie przeprowadzonym badaniom można sprawdzić czy dane drzewa faktycznie nie stanowią zagrożenia dla konkretnych osób i czy mogą dalej rosnąć na danym obszarze. Dotyczy to w szczególności terenów miejskich, gdzie drzewa mogą być pewnego rodzaju zagrożeniem. Ich przewrócenie się może natomiast doprowadzić do powstania wielu bardzo dotkliwych strat.

Lepsza pielęgnacja drzew

Ekspertyzy wykonuje się także w celu jeszcze skuteczniejszej pielęgnacji drzew na konkretnych terenach. Dokładna ocena ich stanu pozwala uzyskać informację na temat odpowiedniego leczenia czy pielęgnacji drzew, aby te przez długi czas zachowały swoją kondycję. Projektowanie terenów zieleni i zdobycie wielu informacji sprawia, że można łatwiej przejść przez cały proces i cieszyć się z wybrania w pełni rzetelnej pomocy i wsparcia, które sprawdzi się rewelacyjnie. Może okazać się, że wielu drzew nie trzeba będzie wycinać i wystarczy jedynie w celu ich ochrony zastosować odpowiednią pielęgnację.