Flipchart na kółkach – wygoda podczas prezentacji

wygodna prezentacja

Prezentacja podczas spotkania firmowego kojarzy się przede wszystkim ze stresem. Prelegent zwykle ma przed sobą niełatwe zadanie w postaci przedstawienia chłonkom zespołu czy swoim przełożonym szczegółowego raportu z ostatnich tygodni lub zaproponować plan działania na kolejne. Nie trzeba tłumaczyć, że jest to zadanie wyjątkowo stresujące. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że w toku wystąpienia może okazać się, że wykorzystywane przez nas akcesoria odmawiają posłuszeństwa – stres wykracza poza skalę.

Aby zabezpieczyć się przed podobnymi nieprzyjemnościami, warto stawiać na rozwiązania gwarantujące niezawodność. Nie inaczej jest w takim przypadku jak flipchart na kółkach. Wiele osób może błędnie zakładać, że w dobie korzystania ze zdobyczy technologii, analogowe metody prowadzenia prezentacji przeszły do historii. Nic bardziej mylnego.

Sprawdź flipcharty na: https://topexpo.pl/flipcharty-c-1_16.html

Flipchart na kółkach czy PowerPoint?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest dość przewrotna, ponieważ jedno nie wyklucza drugiego. W siedzibach wielu firm znajduje się zwykle jedna, dwie sale konferencyjne, w których przymocowany jest rzutnik. Najczęściej zwisa on z sufitu na specjalnym wysięgniku – nikt go nie rusza, ponieważ jest już odpowiednio skalibrowany i oddalony od ściany. Takie sale mają to do siebie, że często są zajęte. Zwykle tworzy się tabele i harmonogramy, gdzie pracownicy wpisują, kiedy będą potrzebować pomieszczenia. Mobilny i lekki flipchart na kółkach pozwala przeprowadzić szybki briefing bez opuszczania swojego pokoju.

Z łatwością przygotujemy kilka kart, omówimy wyniki sprzedaży, zaplanujemy kolejny tydzień pracy i przedstawimy niezbędne dane w atrakcyjny i czytelny sposób dla każdego, kto uczestniczy w mityngu. Rozwiązanie to pozwala także uniknąć problemów sprzętowych. Kiedy akurat nie ma odpowiednich kabli, dostępu do Internetu czy komputera – flipchart na kółkach okaże się rozwiązaniem zbawiennym. Dobrodziejstwa cyfryzacji są nieodżałowane i warto wykorzystywać je w codziennej pracy, jednak nie znaczy to, że są w stanie całkowicie zastąpić metody analogowe.

Flipchart na kółkach – nie tylko w biurze

Flipchart okaże się zbawieniem także podczas spotkań plenerowych, kiedy problemem dla rozwiązań cyfrowych jest brak dostępu do prądu czy nawet za duża jasność. Prosta tablica na kółkach, którą łatwo złożyć i przetransportować z miejsca na miejsce spowoduje, że nikt nie będzie frustrował się na odmawiające współpracy komputery i rzutniki. Tym sposobem udzielimy niezbędnych informacji szybko i sprawni, bez tracenia czasu na szukanie sposobu, aby odpowiednio podłączyć niezbędne urządzenia.

Z kolei nowoczesny design, jakim cechują się rozwiązania z tej kategorii, zupełnie przełamuje ewentualne skojarzenia z prowadzeniem szkoleń, wdrożeń i prezentacji sprzed ery postępującej cyfryzacji. Każdy flipchart na kółkach dostępny w sklepie Topexpo dostosowany jest do współczesnych standardów i oczekiwań klientów. Wystarczy jedynie wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom. Szybko okaże się, że pozornie proste tablice z kartkami są w XXI wieku równie potrzebne i przydatne co kilkanaście lat wcześniej.

Sprawdź także: https://apem.com.pl/gdzie-znajduja-zastosowanie-stojaki-reklamowe-na-lcd-i-tv/