Gdzie po prezent pod choinkę?

0
centrum handlowe

Nareszcie nadszedł ten wspaniały czas – długo oczekiwana przez większość Polaków, urocza i mroźna zima. Ten zimowy okres to nie tylko cieszący oko puszysty śnieg, który beztrosko spada z nieba na drzewa i ulice, rozkoszny zapach soczystych mandarynek i słodkich pierników, ale i ekscytujący rytuał przygotowywania prezentów dla najbliższych osób. Mimo, że jest to nad wyraz przyjemne zajęcie, z roku na rok coraz więcej osób ma problem z wyborem idealnej niespodzianki pod choinkę, przez brak pomysłów na oryginalny i zaskakujący upominek. No właśnie – gdzie kupić odpowiedni prezent pod choinkę i czym kierować się podczas jego wyboru?

Prezent świąteczny – czym się kierować podczas wyboru?

Pierwszą rzeczą, która ułatwi poszukiwanie idealnego świątecznego prezentu, będzie scharakteryzowanie osoby obdarowywanej. Przeanalizowanie jej zainteresowań, charakteru, sposobu bycia, czy nawet wieku, w jakim obecnie się znajduje, może stanowczo zawęzić krąg poszukiwań i  pomóc w znalezieniu tego idealnego upominku. Nie bez znaczenia jest też jej płeć – w większości przypadków inny prezent bowiem dostanie osoba będąca mężczyzną, inny zaś ta będąca kobietą. I tak można wybrać przeznaczone dla kobiet w młodym wieku słodko-kwiatowe perfumy, dla dojrzalszych mężczyzn skórzany portfel, a dla dzieci z kolei najnowszy zestaw klocków LEGO.

Innym sposobem, który nie wymaga eksperymentowania i kombinowania w długotrwałym rozglądaniu się za świątecznym podarkiem, będzie zapytanie wprost konkretnej osoby, o to, co chciałaby dostać. To bardzo dobra alternatywa na szybkie i trafne sprezentowanie upominku, jednak ma swoją wadę – nie jest niespodzianką. A przecież chyba każdy lubi być pozytywnie zaskoczony i dostawać nieoczekiwane prezenty.

Galeria handlowa – mekka świątecznych zakupoholików

Drugą kwestią, która często nurtuje poszukiwaczy świątecznych prezentów jest miejsce, w którym kupi się idealny, świąteczny podarek. Jednym z takich miejsc, jest internet, który pozwala na znalezienie konkretnego przedmiotu. Jest to jednak wybór dość ryzykowny, tym bardziej przed samymi świętami – przemawiają za tym choćby dwa mocne powody, Pierwszym jest fakt, że towar, który nas interesuje, w internecie zawsze przedstawiony jest w samych superlatywach – w rzeczywistości może być jednak uszkodzony, niekompletny, bądź nieoryginalny, a jego zwrot czasem niemożliwy. Drugim niekorzystnym aspektem zakupów internetowych jest brak pewności dostarczenia towaru na czas – wysyłka oczekiwanej przesyłki w tym szalonym czasie, gdzie każdy kurier i placówka pocztowa ma ręce pełne roboty, może znacznie się wydłużyć. Gdzie w takim razie kupić świąteczny prezent?

Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta – w centrum handlowym! W dzisiejszych czasach, w każdym mieście wybudowana jest co najmniej jedna galeria prosperująca w ogromną ilość różnorakich usług i sklepów. To właśnie w nich można znaleźć idealny prezent pod choinkę dla wybranej osoby – nieważne czy jest on już zaplanowany, czy niekoniecznie.

“Badania dowodzą, że to właśnie w galeriach handlowych, najczęściej wybierane są prezenty świąteczne.”– potwierdza ekspert badań i analiz rynkowych.

Plusem zakupów w centrach handlowych jest szeroki wybór akcesoriów różnego rodzaju – począwszy od ubrań i galanterii skórzanej dostępnych w butikach, skończywszy na ekskluzywnych kosmetykach czy zabawkach dla najmłodszych. O brak asortymentu również nie ma się co martwić, gdyż to właśnie przed świątecznym okresem, ów miejsca są dosłownie przeładowane najróżniejszymi akcesoriami. Dodatkowym atutem zakupów w galeriach jest możliwość kupna upominków dla każdego z członków rodziny za jednym razem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów za przesyłkę, jak byłoby to w przypadku zakupów internetowych. Poza tym, miejsca takie mają jeszcze jedną zaletę, jaką jest możliwość zapakowania wybranego artykułu i nadania mu ostatecznego wyglądu estetycznej, świątecznej paczki.