Gonioskop – do czego służy ten sprzęt?

badania okulistyczne

Nowoczesny sprzęt dostępny w gabinetach okulistycznych umożliwia szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie różnych stanów chorobowych. Za jego pomocą można też ocenić stopień zaawansowania wady wzroku, na przykład krótkowzroczności. Wyposażenie powinno być wysokiej jakości i działać właściwie.

Specjalistyczny sprzęt okulistyczny w gabinecie

Niektóre gabinety wykorzystują do diagnostyki np. gonioskop. Przyrząd ten uznaje się za specjalistyczny, wręcz niezbędny jeśli chodzi o właściwe rozpoznanie chorób takich jak jaskra. Za pomocą gonioskopu ocenia się tzw. kąt przesączania w gałce ocznej. Badanie nazywa się gonioskopią i jest wykonywane ze znieczuleniem.

Pacjenci uznają gonioskopię za niezbyt przyjemne badanie, bo właściwa ocena kąta przesączania wymaga dotknięcia powierzchni gałki ocznej. Znieczulenie jest miejscowe i nie wymaga większych przygotowań. Inne urządzenia, np. spektralny tomograf optyczny, również mogą wymagać podania znieczulenia.

Nowoczesne gabinety – unity okulistyczne i nie tylko

Osoby często odwiedzające okulistę mogły zauważyć, że w ostatnich czasach wyposażenie gabinetu okulistycznego stało się lepsze i nowocześniejsze. W niektórych placówkach pojawia się cały zestaw nowego sprzętu, co znakomicie podnosi jakość diagnostyki oraz leczenia chorób czy też urazów okulistycznych.

W niektórych placówkach funkcjonują unity okulistyczne, czyli kompletne stanowiska z wyposażeniem i siedziskiem dla pacjenta. Element taki ułatwia sprawę, jeśli chodzi o wszelkie badania lub leczenie. Personel okulistyczny dysponuje „pod ręką” takim sprzętem, jaki okazuje się w danej chwili potrzebny.

Dystrybutor sprzętu optycznego – właściwa inwestycja w wyposażenie

Wspomniane gonioskopy, tonometry czy też lampy szczelinowe muszą być jak najwyższej jakości. Dzięki temu maleje ryzyko zafałszowania wyników przeprowadzanych badań, a leczenie odbywa się we właściwy sposób. Warto wybrać producenta, który gwarantuje spełnienie wszystkich oczekiwań co do jakości sprzętu.

Podsumowując, nowoczesne urządzenia, takie jak gonioskopy, umożliwiają dużo lepszą niż kiedyś diagnostykę i terapię chorób, wad i urazów narządu wzroku.