Drewno konstrukcyjne i jego zastosowanie

pexels fwstudio 131639

Wśród materiałów, które służą do wykonywania konstrukcji budowlanych, bardzo często wykorzystywane jest drewno konstrukcyjne. Powodów tak wielkiej popularności i wzrostu liczby zwolenników nie trzeba daleko szukać. Materiał ten posiada ogrom zalet, które sprawiają, że decyduje się na niego coraz więcej osób. O jakich plusach mowa?  Podpowiadamy.

Drewno konstrukcyjne –  charakterystyka

Drewno konstrukcyjne jest jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców konstrukcyjnych. Wyróżnia się na tle innych materiałów, przede wszystkim tym, że jest tańsze oraz lekkie.  Do większości konstrukcji, które powstają za pomocą drewna konstrukcyjnego, możemy zaliczyć domy, jednakże na tym nie kończy się jego rola. Obecnie powstaje coraz więcej przydomowych altanek, do których wykorzystuje się drewno konstrukcyjne.

Jeśli interesuje nas drewno konstrukcyjne w Krakowie, to zdecydowanie warto zainteresować się tematem, do jakich projektów możemy je wykorzystać.

Obecnie ciężko było znaleźć materiał, który cieszyłby się większą popularnością, aniżeli drewno konstrukcyjne. Aby surowiec ten mógł być wykorzystywany do tworzenia specjalnych konstrukcji, musi spełniać odpowiednie parametry  techniczne, tak aby zrealizowane budowle były w pełni bezpieczne oraz odpowiednie do użytkowania. Jeśli widzimy np. domy drewniane, to możemy  być pewni, że drewno, z których powstały zostało poddane specjalnej obróbce.

Zastosowanie drewna konstrukcyjnego

Drewno konstrukcyjne jest wszechstronnym materiałem wykorzystywanym głównie do budowy domów szkieletowych. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego surowca. Coraz częściej możemy spotkać również obiekty użyteczności publicznej, których główną składową materiałów jest właśnie drewno konstrukcyjne.

W Polsce największą popularnością przy produkcji elementów drewnianych cieszą się świerk, ale również sosna i modrzew. Są to drzewa, które po odpowiedniej obróbce charakteryzują się wytrzymałością oraz sprężystością.