HIFU – na czym polega zabieg?

zabieg hifu

Medycyna estetyczna zyskuje na popularności. Rozwój nowych technologii powoduje, że pojawiają się coraz to nowe zabiegi, które są bezpieczne i skuteczne. W ostatnich czasach, zabiegiem który stał się bardzo popularny, jest zabieg HIFU. Jest to metoda ujędrniania skóry i zmniejszania zmarszczek, która daje szybkie efekty. Na czym polega zabieg?

Czym jest zabieg HIFU?

Nazwa zabiegu pochodzi z języka angielskiego – high intensity focused ultrasound. Zabieg HIFU w Krakowie jest wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegowi najczęściej poddawana jest twarz i szyja. Celem zabiegu jest wygładzenie i poprawa napięcia skóry, a tym samym redukcja zmarszczek. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest wiązka fali ultradźwiękowej o wysokiej energii. Zostaje ona skupiona w punktowym obszarze ciała. Podczas zabiegu zachodzi zjawisko termiczne i mechaniczne. Wypuszczenie wiązki fali ultradźwiękowej, podnosi temperaturę na poziomie 60-70 stopni Celsjusza. Zjawisko mechaniczne niszczy strukturę komórki, doprowadzając do powstania mikrouszkodzeń. Co ważne wierzchnia warstwa skóry nie zostaje naruszona. Do mikrouszkodzeń dochodzi w głębokich warstwach skóry. Skóra jest zmuszona do regeneracji, a wytworzone nowe włókna kolagenowe, przyczyniają się do zwiększenia napięcia skóry.

Dla kogo jest zabieg HIFU?

Na zabiegi HIFU decyduje się coraz więcej pań. Co ważne wybierają miejsca, w których pracują specjaliści, na przykład Beauty Tower Kraków. Zabieg HIFU to zabieg dla kobiet, które chciałyby się odmłodzić, jednak nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom czy operacjom plastycznym. Za pomocą zabiegu HIFU, można wymodelować kości policzkowe, a nawet podnieść łuki brwiowe. W wyniku zabiegu wygładzeniu elegaja kurze łapki czy bruzda nosowo-wargowa. Zabieg HIFU pozwala na ujędrnienie i odmłodzenie dekoltu. Niweluje także podwójny podbródek. Zabieg polecany jest osobom, które szukają nieinwazyjnego i skutecznego zabiegu konturowania twarzy i wygładzania zmarszczek. Zabieg HIFU daje długotrwały efekt, na który nie trzeba długo czekać.