Soki bez cukru – dlaczego warto włączyć je do diety?

soki

Jesteś tym, co jesz – tak brzmi dewiza wielu dietetyków. Złe nawyki żywieniowe mogą mieć bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla naszego wyglądu i prawidłowej masy ciała, ale przede wszystkim dla stanu naszego organizmu. Wiele produktów, w tym soki dostępne w sklepach posiadają słabe składy, m.in. zawierają duże ilości konserwantów, barwników, ulepszaczy smaku czy cukru. Na szczęście można sięgnąć po naturalne soki bez cukru, które swoimi walorami smakowymi nie odbiegają od tych konwencjonalnych. Dlaczego warto po nie sięgać? Podpowiadamy.

Sok bez cukru – czy rzeczywiście nim jest?

W pierwszej kolejności warto rozstrzygnąć kwestie dotyczące oznaczeń stosowanych przez producentów soków. „Sok 100%” czy „bez dodatku cukru” nie zawsze oznacza napój pozbawiony obecności białego cukru czy innych słodzików. Wystarczy przeczytać etykietę by przekonać się, czy nie jest on wytwarzany na bazie soku zagęszczonego, którego bazę stanowi właśnie sacharoza. Najlepsze soki owocowe i warzywne to te tłoczone na zimno, które znajdziemy m.in. na stronie https://zdrowysok.com/11-soki-tloczone. Swoją nutkę słodyczy zawdzięczają one naturalnej fruktozie.

Sok bez cukru – codzienna porcja zdrowia

Zdrowa i zbilansowana dieta powinna obfitować w świeże warzywa i owoce będące źródłem wielu cennych właściwości odżywczych, witamin i minerałów pozytywnie wpływających na kondycję naszego organizmu. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na przygotowanie szybkiej i pożywnej przekąski, dlatego soki bez cukru to dla niej świetna alternatywa. Brak cukru w składzie to pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi tylko to, co najlepsze m.in. w jabłkach, pomidorach czy burakach. Warto pamiętać, że naturalny sok bez cukru może stać się smacznym zamiennikiem dla świeżych owoców i warzyw, za którymi nie przepadami w ich oryginalnej formie.

Zobacz także: https://newsweb.pl/3-korzysci-z-picia-soku-pomaranczowego/

Sok bez cukru idealny na odchudzanie

Nie jest tajemnicą, że utrzymanie prawidłowej masy ciała to trudne zadanie, a jeszcze trudniejsze okazuje się zrzucenie dodatkowych kilogramów. Jak się okazuje, nie trzeba jednak rezygnować z przyjemności z jedzenia na rzecz deficytu kalorycznego. Soki bez zawartości cukru mogą pochwalić się dietetycznym charakterem, a wypijając jedną szklankę np. soku jabłkowego tłoczonego dostarczamy do organizmu ok. 80 kcal. Wiele produktów zawiera przy tym duże ilości błonnika pokarmowego, który wspiera pracę jelit i przyspiesza procesy metaboliczne. Ponadto sok jabłkowy dostępny na https://zdrowysok.com/ wyróżnia się właściwościami wspomagającymi spalanie tkanki tłuszczowej, co dla osób z nadwagą powinno być wystarczającymi argumentem do tego, aby porzucić produkty obfitujących w cukier i inne szkodliwe słodziki.