Huśtawka czy hamak – co do małego ogrodu?

hustawka czy hamak co do malego ogrodu

Wypoczynek w ogrodzie jest doskonałą formą relaksu, z której korzystać możemy na co dzień. Huśtawka do ogrodu bądź hamak są idealnym uzupełnieniem strefy wypoczynku, złożonej z krzeseł ogrodowych, sofy i leżaka. w zależności od stylu aranżacji strefy wypoczynkowej na zewnątrz budynku, częstotliwości korzystania oraz dostępnej przestrzeni możesz wybrać hamak ogrodowy dla jednej osoby lub huśtawkę, która posłuży dwóm lub trzem osobom. 

Huśtawki w ogrodzie-doskonały relaks dla kilku osób

Stelaż huśtawki ogrodowej jest obszerną konstrukcją, najczęściej aluminiową. Z uwagi na swoją niską wagę zapewnia łatwość przemieszczania w obrębie strefy wypoczynku, jednak z racji na swój rozmiar sprawia, że jest to rozwiązanie idealne do dużego ogrodu. Wyposażone w daszek huśtawki ogrodowe pozwalają ochronić użytkowników przed promieniami słonecznymi oraz niespodziewaną mżawką. stylowe, nowocześnie prezentujące się huśtawki ogrodowe to rozwiązanie dla osób, które wypoczywają z najbliższymi. Relaks na świeżym powietrzu w otoczeniu domu możliwy jest dla kilku osób jednocześnie. Huśtawka jest niewątpliwie atrakcją dla najmłodszych, którzy po zabawie w piaskownicy lub na zjeżdżalni potrzebują zacienionego miejsca do wypoczynku. Praktyczna, nowocześnie prezentująca się huśtawka do ogrodu nie jest jednak sprzętem, odpowiednim na niewielką przestrzeń.

Hamak do ogrodu małego

W małym ogrodzie zdecydowanie bardziej sprawdza się hamak ogrodowy, zarówno w wersji ze stelażem, jak i wolnowiszącej. Hamak do ogrodu jest praktycznym, wygodnym miejscem, idealnym na wypoczynek z książką oraz popołudniową drzemkę. Z uwagi na swoje kompaktowe wymiary hamak ogrodowy sprawdza się nawet w niewielkim ogrodzie oraz na tarasie. Łatwy w montażu, demontażu, zajmujący niewiele miejsca w przechowywaniu hamak ogrodowy jest sprzętem, który znakomicie sprawdza się nawet w niewielkim ogródku zabudowy szeregowej. Modele, wyposażone w stelaż zapewniają montaż wszędzie, gdzie potrzebujesz, bez konieczności poszukiwania naturalnych elementów, dzięki którym rozłożysz jego konstrukcję. Modele przenośne są natomiast idealnym rozwiązaniem nie tylko do małego ogrodu, ale również na wyjazdy. Hamak można zabrać ze sobą na biwak lub dwudniową wycieczkę za miasto. Sprawdzi się też na rodzinnym pikniku.

Huśtawki na plac zabaw, hamak na popołudniową drzemkę

W niewielkim ogrodzie wszystkie elementy aranżacji muszą zostać starannie przemyślane. Każdy zakup powinien uwzględniać dostępną przestrzeń oraz przeznaczenie. Wybieraj elementy wyposażenia, z których rzeczywiście będziesz korzystać. Stelaż huśtawki ogrodowej zajmuje sporo miejsca, jednak jeżeli zrezygnujesz z wiele zajmującego leżaka oraz sofy ogrodowej, możesz prawdopodobnie pozwolić sobie na tę atrakcję, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Huśtawka na stelażu, przeznaczona do korzystania na zewnątrz budynku jest ponadczasową atrakcją, którą dzieci uwielbiają. Hamak natomiast o wiele częściej posłuży dorosłemu użytkownikowi. Ta mobilna konstrukcja, doskonale sprawdzająca się w niewielkim ogrodzie pozwoli wydobyć naturalne piękno zadbanej zieleni, tworząc jednocześnie wygodną przestrzeń relaksu dla jednej osoby. Poszukujesz oazy spokoju, a dodatkowo miejsca, które zapewni Ci brak punktów nacisku na kręgosłup? Hamak ogrodowy jest najlepszym rozwiązaniem w opinii eksperta, doradcy ds. jakości: “Hamak ogrodowy zapewnia komfort i poczucie błogiego wypoczynku. Jest niezastąpiony na popołudniowy wypoczynek w ogrodzie. Nie obciąża kręgosłupa i gwarantuje wygodę dla osób w każdym wieku”.

Hamak do ogrodu w otoczeniu natury

Możesz ustawić go zarówno na tarasie, jak i pomiędzy drzewami, w części będącej sadem owocowym. Usłysz dźwięki natury. Śpiew ptaków, bzyczenie pszczół, cykanie cykad oraz koników polnych to odgłosy natury, które relaksują. Możesz chłonąć je, zatopiony/a w miękką tkaninę hamaka. Twoje leniwe popołudnie zyska niezwykłą formę. Nie rezygnuj z możliwości relaksu w małym ogrodzie. Mobilny hamak ogrodowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, poszukujących wyjątkowych rozwiązań. Hamaki do ogrodu dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki którym łatwo dopasujesz styl do pozostałych elementów aranżacji. Twój hamak stanie się strefą relaksu, której Ci potrzeba każdego dnia.