Ile języków obcych warto znać?

nauka jezykow

Znajomość języków obcych jest dziś podstawą do znalezienia dobrze płatnej pracy. Język angielski jest wymogiem podstawowym, dlatego używanie jedynie jego podstaw już nie wystarczy. Coraz częściej pracodawcy wymagają, aby przyszli zatrudnieni władali nawet kilkoma mowami obcojęzycznymi. Znajomość ilu języków da gwarancję ciekawego zatrudnienia i które z nich będą najbardziej oczekiwane?

Które języki warto znać?

Z punktu widzenia biznesowego istnieje kilka języków, które są preferowane w różnych firmach. Wśród liderów znajdują się między innymi język angielski, francuski, hiszpański, rosyjski, a od niedawna także chiński. Wymienione języki swoją popularność zawdzięczają temu, że najczęściej są mową podstawową w kilku różnych krajach. Znajomość każdego z tych języków daje więc możliwość porozumiewania się w wielu zakątkach świata. Jeśli jednak chcemy się wyróżnić z tłumu, warto inwestować w znajomość mniej popularnych języków. Daje to szansę na bycie atrakcyjnym potencjalnym pracownikiem na rynku pracy.

Dlaczego warto znać więcej języków obcych?

Oczywiście nie sama ilość języków, które wpiszemy do CV ma znaczenie. Istotny jest przede wszystkim stopień ich znajomości. Lepiej więc posługiwać się dwoma językami w stopniu zaawansowanym, niż czterema w stopniu podstawowym. Znajomość kilku języków daje potencjalnemu pracodawcy pośrednią informację o charakterze danego kandydata. Przyszły pracodawca może więc liczyć na takie cechy jak szersze umiejętności językowe, samozaparcie czy konsekwencję. Dodatkowo oczywiście zapewnia to możliwość wykonywania funkcji związanych ze znajomością danych języków.

Czy język angielski jest nadal istotny?

Pośród mów obcojęzycznych nadal prym wiedzie język angielski. Jego znajomość jest już czymś naturalnie wymaganym w wielu branżach. To właśnie dlatego wstępując na rynek pracy, warto sprawnie się nim posługiwać. Nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ umożliwia opanowanie języka angielskiego w zaawansowanym stopniu, nawet początkującym kursantom.