Jaki szampon dla psa wybrać?

ochrona skóry

O higienę zwierzęcia powinno dbać się w takim samym stopniu, jak o higienę człowieka. Nawet rodzaje produktów związanych z higieną zwierzaków niewiele różnią się od tych, które znamy z własnego, codziennego użytku. Bez problemu znajdziesz przecież takie artykuły, jak np. szampon dla psów. To jednak tyle, jeśli chodzi o zbieżności ze znanymi nam szamponami, których sami używamy. Różnią się one bowiem w znacznym stopniu składem od ludzkich. Nie każdy pies może też być myty danym rodzajem szamponu. Jaki szampon dla psa wybrać? Oto kilka wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czy Twój pies potrzebuje szamponu?

U każdego psa, niezależnie od rasy, warto stosować szampon. Różnić się będzie oczywiście rodzaj potrzebnego szamponu dla psów, a także to, jak często go stosować. Nie możemy przesadzić z kąpielami, aby nie zmyć naturalnej psiej bariery ochronnej na jego skórze. Kurz, czy mniejsze zabrudzenia psiaka po spacerze możemy usuwać ręcznikami, czy wilgotną szmatką. Większa kąpiel z zastosowaniem szamponu powinna odbywać się kilka razy w miesiącu w przypadku mniejszych, kanapowych ras, do nawet zaledwie kilku razy w roku w przypadku psów typowo podwórkowych.

Szampon a wiek, charakterystyka i zdrowie Twojego psa

Rasa psa ma kluczowe znaczenie podczas wyboru szamponu ze względu na różne rodzaje sierści psów. Te z dłuższą sierścią potrzebować będą środka, który zadba o ich włosie. Po użyciu takiego szamponu powinno ono nie tylko efektownie się prezentować, lecz też być pozbawione łatwo gromadzących się na dłuższych włosach bakterii i innych potencjalnie niebezpiecznych dla zwierzaka czynników. Należy przyłożyć też szczególną wagę do wyboru szamponu dla szczeniaka. Jego skóra jest jeszcze bardzo wrażliwa i zastosowanie produktów dla dorosłych psów mogłoby spowodować podrażnienia, a nawet utrudnić prawidłowy wzrost sierści. Wyjątkową sytuacją pod względem doboru jakichkolwiek psich kosmetyków jest też ta, gdy psiak jest alergikiem. Wówczas podczas zakupów nie unikniesz sięgnięcia po produkt z półki dla psich alergików ani też szczegółowego przestudiowania składu wybranego produktu.

Jaki szampon dla psa wybrać? Najodpowiedniejszą odpowiedzią na to pytanie jest stwierdzenie – taki, który wypielęgnuje psią sierść i nie zaszkodzi Twojemu zwierzakowi. Takim kosmetykiem będzie jedynie dostosowany produkt do indywidualnych potrzeb psa – od jego rasy, do problemów zdrowotnych. Więcej na ten temat dowiesz się w sklepie zoologicznym online – WyspaZwierzat.pl, gdzie znajdziesz też szampony dla psów każdej rasy, na każdym etapie psiego życia, a także odpowiednie niezależnie od stanu zdrowia zwierzęcia.