Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

depilacja laserowa

Owłosienie bywa kłopotliwą sprawą, szczególnie w przypadku kobiet. Możemy depilować się na wiele sposobów, lecz te tradycyjne dają krótkotrwały efekt, więc zabierają nam wiele czasu. W dzisiejszych czasach są jednak lepsze rozwiązania na ten problem takie jak depilacja laserowa. Warto wiedzieć, z czym to się wiąże oraz jak długo utrzymują się jej efekty.

Czym jest depilacja laserowa i na czym polega ten zabieg?

Wiele z nas jest zmęczona ciągłą depilacją. Jest to uporczywe szczególnie latem, kiedy przy użyciu na przykład maszynki do golenia, musimy wykonywać to często. Depilacja laserowa w Gdańsku to najlepsza alternatywa dla wszelkich tradycyjnych sposobów. Do tego wykorzystywany jest właściwy laser generujący wiązkę światła, która niszczy wszystkie włoski poprzez wychwycenie melaniny znajdującej się w cebulkach. Melanina pochłania światło pochodzące od lasera, podgrzewa się i nieodwracalnie uszkadza.

Poprzez działanie takiego lasera, włos niszczony jest całkowicie, dlatego cały zabieg jest bardzo trwały. Najczęściej depilowanymi miejscami są nogi, ręce, pachy, twarz oraz okolice bikini. Depilacja laserowa to zabieg bezinwazyjny, dlatego można go wykonywać w obrębie każdej części ciała, która jest nadmiernie owłosiona i sprawia nam dyskomfort. Depilacja laserowa to zabieg, który powinien być poprzedzony wywiadem i konsultacją z lekarzem.

Na jaki długi efekt depilacji laserowej można liczyć?

Depilacja laserowa jest bardzo trwała, jednakże zazwyczaj potrzebna jest seria zabiegów, aby efekt był zadowalający. Jeśli taka depilacja wykonywana jest w prawidłowy sposób przez specjalistę, efektami powinniśmy cieszyć się długo, ponieważ włoski nie powinny odrosnąć przez kilka lat. Seria zabiegów przypominających zalecana jest co kilka lat, naturalnie w zależności od organizmu, od gospodarski hormonalnej, grubości oraz jakości owłosienia.

Każde profesjonalne miejsce, które zajmuje się depilacją laserową, udzieli nam też informacji w kwestii zabiegu, jakim jest masaż tajski w Gdyni. Ważne więc, żeby obsługa była kompleksowa. Efekt depilacji laserowej widoczny jest już w ciągu tygodnia od wykonanego zabiegu.