Mata do akupresury i jej korzyści dla zdrowia

mata do akupresury

Obecnie możemy zobaczyć, że mata do akupresury jest naprawdę bardzo popularnym narzędziem. Przydają się zwłaszcza podczas leczenia bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, wspomagają rozluźnienie napiętych mięśni, a przy tym pobudzają funkcjonowanie całego układu krwionośnego. Warto zatem wiedzieć, jakie właściwości mają tego typu maty i czy rzeczywiście powinniśmy się na nie zdecydować.

Medyczne właściwości maty do akupresury

Akupresura, to metoda, która narodziła się w starożytnych Chinach, a w ziołolecznictwie znana już ponad 7 tysięcy lat. Ta właśnie technika polega na uciskaniu danych punktów na ciele, co ma doprowadzić do zmniejszenia się dolegliwości bólowych. Obecnie takie właśnie maty mają kolce, a sprawdzają się zarówno w wypadku osób, które ciężko pracują fizycznie, jak również są dobre dla osób, które mają pracę siedzącą. Akcesoria do masażu takie jak mata do akupresury, bez wątpienia jest produktem wielozadaniowym, a najczęściej jest wykorzystywana w wypadku problemów z kręgosłupa. Dzięki stosowaniu maty, poprawione jest krążenie krwi, rozluźnione są napięte miejsca, a cały organizm jest lepiej dotleniony. Taka mata w sposób naturalny pomoże nam uporać się ze stresem, przewlekłym zmęczeniem i różnymi dolegliwościami bólowymi. Stosuje się ją w gabinetach fizjoterapii, ale można stosować ją również w domu.

Jak działa mata do akupresury?

Mata do akupresury, to narzędzie które bez wątpienia przyda się każdego, a jej użycie jest naprawdę bardzo proste. Żeby wykonywać terapię z wykorzystaniem kumaty, nie będzie nam potrzebna żadna instrukcja obsługi, gdyż wszystko odbywa się intuicyjnie. Musimy po prostu się położyć na macie i cieszyć się korzyściami jakie przynosi. Oczywiście są również wskazówki, dzięki którym możemy znacznie zwiększyć skuteczność całej sesji akupresurowej. Generalnie rzecz biorąc, sesja z wykorzystaniem maty, powinna trwać więcej niż 20 minut. Jedynie po takim czasie, będziemy w stanie czuć pełnię korzyści, jakie płyną z działania kolców na cały nasz organizm.

Mata do akupresury – zalety

Mata do akupresury, doskonale sprawdzi się w przypadku takich dolegliwości, bóle kręgosłupa, bóle szyi, rwa kulszowa, artretyzm, bezsenność oraz zdecydowanie za wolna przemiana materii. Dzięki sesjom terapeutycznym, jesteśmy w stanie odzyskać nie tylko dobre zdrowie, ale też przede wszystkim samopoczucie. Jeżeli chodzi o leczenie bólów kręgosłupa, to tutaj matę powinno się układać wzdłuż kręgosłupa, tak samo jak w wypadku dolegliwości takich jak rwa kulszowa, czy różne zwyrodnienia. Jeżeli chcemy przeprowadzić akupresurę głowy, to matę kładziemy pod kark.