Mata do akupresury i jej korzyści dla zdrowia

0
mata do akupresury

Obecnie możemy zobaczyć, że mata do akupresury jest naprawdę bardzo popularnym narzędziem. Przydają się zwłaszcza podczas leczenia bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, wspomagają rozluźnienie napiętych mięśni, a przy tym pobudzają funkcjonowanie całego układu krwionośnego. Warto zatem wiedzieć, jakie właściwości mają tego typu maty i czy rzeczywiście powinniśmy się na nie zdecydować.

Medyczne właściwości maty do akupresury

Akupresura, to metoda, która narodziła się w starożytnych Chinach, a w ziołolecznictwie znana już ponad 7 tysięcy lat. Ta właśnie technika polega na uciskaniu danych punktów na ciele, co ma doprowadzić do zmniejszenia się dolegliwości bólowych. Obecnie takie właśnie maty mają kolce, a sprawdzają się zarówno w wypadku osób, które ciężko pracują fizycznie, jak również są dobre dla osób, które mają pracę siedzącą. Akcesoria do masażu takie jak mata do akupresury, bez wątpienia jest produktem wielozadaniowym, a najczęściej jest wykorzystywana w wypadku problemów z kręgosłupa. Dzięki stosowaniu maty, poprawione jest krążenie krwi, rozluźnione są napięte miejsca, a cały organizm jest lepiej dotleniony. Taka mata w sposób naturalny pomoże nam uporać się ze stresem, przewlekłym zmęczeniem i różnymi dolegliwościami bólowymi. Stosuje się ją w gabinetach fizjoterapii, ale można stosować ją również w domu.

Jak działa mata do akupresury?

Mata do akupresury, to narzędzie które bez wątpienia przyda się każdego, a jej użycie jest naprawdę bardzo proste. Żeby wykonywać terapię z wykorzystaniem kumaty, nie będzie nam potrzebna żadna instrukcja obsługi, gdyż wszystko odbywa się intuicyjnie. Musimy po prostu się położyć na macie i cieszyć się korzyściami jakie przynosi. Oczywiście są również wskazówki, dzięki którym możemy znacznie zwiększyć skuteczność całej sesji akupresurowej. Generalnie rzecz biorąc, sesja z wykorzystaniem maty, powinna trwać więcej niż 20 minut. Jedynie po takim czasie, będziemy w stanie czuć pełnię korzyści, jakie płyną z działania kolców na cały nasz organizm.

Mata do akupresury – zalety

Mata do akupresury, doskonale sprawdzi się w przypadku takich dolegliwości, bóle kręgosłupa, bóle szyi, rwa kulszowa, artretyzm, bezsenność oraz zdecydowanie za wolna przemiana materii. Dzięki sesjom terapeutycznym, jesteśmy w stanie odzyskać nie tylko dobre zdrowie, ale też przede wszystkim samopoczucie. Jeżeli chodzi o leczenie bólów kręgosłupa, to tutaj matę powinno się układać wzdłuż kręgosłupa, tak samo jak w wypadku dolegliwości takich jak rwa kulszowa, czy różne zwyrodnienia. Jeżeli chcemy przeprowadzić akupresurę głowy, to matę kładziemy pod kark.