Czym się kierować przy wyborze suszarki na pranie?

0
suszarka na pranie

Suszarki na pranie szturmem wkradły się na rynek i nic nie wskazuje na to, aby miały słabnąć na popularności. Nic dziwnego, to rozwiązanie bardzo ułatwia życie, szczególnie w przypadku, kiedy mieszkamy z alergikiem, któremu suszące się pranie możne mocno zaszkodzić. Jak wybrać najlepszy sprzęt? Które parametry wziąć pod uwagę, aby nie tylko móc w pełni wykorzystać potencjał suszarki i jednocześnie nie inwestować w taką, która po kilku miesiącach będzie nadawała się do wymiany? Podpowiadamy.

Suszarka na pranie – pojemność i efektywność energetyczna

Suszarka na pranie to urządzenie, które ma ułatwić proces suszenia ubrań, więc jednym z najważniejszych parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę jest to, ile kilogramów ubrań będziemy w stanie w niej jednorazowo wysuszyć. Z powodzeniem mogą wystarczyć standardowe suszarki 8 kg, jednak przy większej liczbie domowników, warto rozważyć analogicznie większą pojemność. Warto rozważyć zakup modelu o podobnym bębnie, co pralka. Nie bez znaczenia pozostaje także to, jaką klasą energetyczną się ona charakteryzuje. Najlepsze modele mają wysoką wartość tegoż wskaźnika. W końcu oprócz tego, że ma ona nam ułatwić codzienne dbanie o czystość ubrań, nie może zrujnować domowego budżetu przyczyniając się do znacznego podwyższenia opłat na energię elektryczną. Ważne jest także to, że inwestując w energooszczędny sprzęt przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Nasz wybór będzie oscylował w wartościach od A+++ do G. W przypadku pierwszego mamy do czynienia z najbardziej oszczędnym sprzętem, natomiast ostatni analogicznie zużywający największą ilość prądu.

Programy suszenia mają znaczenie

Kolejna ważna kwestia, to zwrócenie uwagi na liczbę programów, jakie oferuje nam producent. Tutaj mamy do czynienia najczęściej z dwoma podstawowymi, a mianowicie suszenie skrócone oraz suszenie kompletne. Wiele modeli wyposażono dodatkowo na przykład w funkcję pozwalającą wybrać godzinę w której suszarka ma zacząć pracować (opóźnionego startu) czy też autosuszenie. Nie bez znaczenia jest także funkcja, która w dużym stopniu przyczynia się do redukcji zagnieceń, jak i ustawianie na dwukierunkową pracę bębna.

Oczywiście zakup suszarki to także branie pod uwagę jej gabarytów. Te są często determinującym czynnikiem na drodze zakupowej. Warto także dopasować jej design do wystroju pomieszczenia w którym się znajdzie. W końcu spójna aranżacja dla wielu jest ogromnie ważna. Koniec końców przy wyborze powinniśmy stawiać na jakość. Z założenia urządzenie ma to posłużyć wiele lat, stąd też nie powinniśmy na nim oszczędzać.