Flirt a zdrada – gdzie kończy się flirt i zaczyna zdrada?

0
zdrada w zwiazku

Jeśli czytasz ten artykuł, z pewnością w Twoim związku pojawiła się pewna wątpliwość lub podejrzenie. Nie martw się – to, że czujesz, że partner flirtuje z kim innym, nie zawsze musi oznaczać zdradę i prowadzić do niej w sposób bezpośredni.

Flirt a zdrada – czy łatwo je od siebie odróżnić?

Czy zastanawiałeś się kiedyś – gdzie leży granica między flirtem z zdradą? Czy łatwo ją przekroczyć? Pomówmy o tych subtelnych różnicach, które charakteryzują obydwie z wymienionych sytuacji.

Niestety, jak podkreślają specjaliści od związków, psychologowie i seksuolodzy – zakochanie nie jest stanem permanentnym, nie może trwać wiecznie i co ważne -gdy się kończy często pojawiać się mogą problemy w związkach. Gdy buzujące hormony wracają do normy, zaczynamy się zastanawiać, czy osoba, w której się zakochaliśmy ma wszystkie cechy, które pozwolą nam na wspólne życie.

Brak zbliżeń przyczyną zdrady

Zastanawiasz się, co jest najczęstszą przyczyną zdrady? Nie ulega wątpliwościom, że zalicza się do nich brak seksu lub nieudane życie seksualne. Wiele par deklaruje, że przyczyną rozpadu ich związku był brak zbliżeń, tak ważnych dla budowania prawidłowej relacji, opartej na zaufaniu, ale również ekscytacji i pożądaniu. Pragniesz podtrzymać Waszą relację? Sex shop online to miejsce, które powinniście odwiedzić, by urozmaicić wasze łóżkowe zabawy. Może to sposób na scementowanie Waszej relacji?

Gdy pojawia się flirt …

Świat widziany przez różowe okulary, zmienia się drastycznie i zaczynamy dostrzegać, że partner ma nie tylko zalety, ale także i wady, które mogą nas niezwykle denerwować i powodować zakłopotanie. W wielu związkach, gdy mija pierwsza fascynacja drugą osobą, pojawiają się pierwsze konflikty, które nie muszą, ale często prowadzą do rozpadu relacji lub ich pogorszenia.

Dlaczego zdradzamy?

Wasz związek zaczął się od flirtu? To często powtarzający się scenariusz. Fascynacja i zauroczenie przychodzą łatwo i tak samo łatwo znikają. W zamian przychodzi codzienne życie, nuda, zmęczenie, brak zrozumienia, brak czasu dla siebie nawzajem i inne problemy, które mogą popchnąć drugą osobę w ramiona kogoś innego. Nikogo nie usprawiedliwiam. Pragnę jedynie zaznaczyć, że może się zdarzyć, że codzienność będzie dla związku prawdziwym wyzwaniem. W miarę oddalania się od siebie partnerów pojawiają się nieporozumienia, które często bardzo trudno jest nam rozwiązać. Rośnie również ryzyko, że partner ulokuje swoje uczucia w innym obiekcie – koleżance z pracy, przyjaciółce czy po prostu kimś, kto go wysłucha i spróbuje zrozumieć.

Kiedy flirt przeradza się w zdradę?

Badania pokazują okrutną prawdę, do której często bardzo trudno jest się nam przyznać – zdradza co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Szokujące? Być może ty również masz za sobą tego typu doświadczenia? Te niechlubne statystyki są podsycane przez nowoczesne technologie – portale randkowe czy serwisy społecznościowe wręcz zachęcają do flirtu. Często zdarza się tak, że nie pamiętamy, kiedy właściwie niewinny flirt przerodził się w zdradę, najpierw psychiczną, a później także tę fizyczną.