Skórzane etui na telefon – co wybrać?

etui na telefon

Każdy posiadacz telefonu chciałby, aby jego smartfon nie tylko był odpowiednio zabezpieczony, ale również dobrze wyglądał. Najczęstszym i najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa naszej komórce jest zakup odpowiedniego etui. Jednak mało które etui zapewni mu bezpieczeństwo, a jednocześnie dobry wygląd tak dobrze jak skórzane etui na telefon.

Solidne wykonanie

Jeżeli zdecydujesz się na wybór skórzanego case’a na swój telefon, to zwróć szczególną uwagę z czego jest wykonany. Wiele zagranicznych producentów sprzedaje wyroby skóro podobne, które łatwo mogą się zniszczyć przez słabe wykonanie. Najlepsze skórzane etui na telefon ma swoją cenę, dlatego nie bój się jej zapłacić. Często wyższa cena jest gwarantem trwałego i solidnego wykonania, a co najważniejsze – skóra jest dobrej jakości. Rynek zapewnia wiele takich wysokiej jakości produktów. Najczęściej są one tworzone przez marki, które od lat mają swój czynny udział na rynku telefonów.

Powszechnie wiadomo, że skóra powinna być naturalna, a nie być tanią i słabej jakości “skórą”, która w rzeczywistości jest wykonana z gumy czy plastiku. Najlepiej przed zakupem skórzanego etui na telefon, sprawdzić z czego zostało wykonane. Producent najczęściej podaje w opisie produktu zarówno wykorzystane tworzywa jak i czy produkt jest hand-made, dzięki czemu będziemy mieli świadomość, że kupujemy produkt dobrej jakości wykonany przez ludzi, a nie sklejony przez maszyny. Drugą, wartą sprawdzenia informacją na temat etui na telefon wykonanych ze skóry jest sposób łączenia jego elementów. Często może mieć to wpływ na wytrzymałość naszego etui, a co za tym idzie – bezpieczeństwa naszego telefonu. Wiele firm gwarantuje skórę sklejoną najwyższej jakości klejami, albo zszytą za pomocą trwałych nici. które jeśli są widoczne, na pewno dodadzą wartości estetycznej naszemu pokrowcowi.

Bezpieczeństwo telefonu

Poza wartościami dekoracyjnymi oraz wykonaniem, najważniejsze dla nas powinno być zapewnienie bezpieczeństwa naszemu smartfonowi. Jeżeli etui wykonane jest z trwałych i najwyższej jakości materiałów takie skórzane etui na telefon powinno chronić zarówno grzbiet telefonu co przednią szybkę. Należy zwrócić uwagę, czy  boczne ramy pokrowca lekko wystają przed ekran telefon. Taka wystająca ramka nie powinna jednak negatywnie wpływać na nasz komfort użytkowania z telefonu, dlatego należy sprawdzić, czy nie wystaje ona za bardzo. Dzięki temu w razie upadku bądź położeniu telefonu frontem do powierzchni, ekran powinien pozostać bez rysy. Co więcej poza ochroną ekranu, porządne etui wykonane ze skóry ma za zadanie chronić również tył naszego telefonu przed wszelkiego rodzaju rysami, zadrapaniami czy wgnieceniami.