Jak dopasować kolor namiotu dla dzieci do pokoju?

namiot tipi

Namioty cieszą się dużym zainteresowaniem od wielu lat. Są chętnie wykorzystywane zarówno przez maluchy, jak i starsze dzieci. Dawniej wykonywano je z koców czy prześcieradeł, ale dziś nie ma takiej potrzeby. Dostępne są bowiem wysokiej jakości namioty gotowe, które można umieścić w pokoju dziecięcym. Doskonale sprawdzają się one zarówno do odpoczynku, zabawy, jak i nauki. Sprawdź, jak dopasować ich kolor do wnętrza.

Dziecko nie zwraca uwagi na estetykę pokoju. Dla niego najważniejsza jest dobra zabawa, ale warto uczyć malucha od najmłodszych lat, że odpowiednie dopasowanie kolorystyczne mebli i zabawek ma duże znaczenie m.in. dla możliwości spokojnego wypoczynku. Poza tym wybór właściwej kolorystyki wpływa pozytywnie na samopoczucie, a nawet pozwala poczuć satysfakcję. Dlatego tak ważne jest kierowanie się indywidualnymi preferencjami.

Pracownik sklepu online Tyletegotu.pl podpowiada: Dziecko jak najbardziej powinno uczestniczyć w wyborze koloru namiotu do swojego pokoju. Oczywiście może nad tym czuwać rodzic, jednak powinien się on liczyć ze zdaniem dziecka. Jeśli wizje dorosłych i malucha się różnią, warto znaleźć kompromis, aby każdy był zadowolony.

Wybór koloru namiotu dla dzieci

Maluchy na pewno ucieszą się z każdego rodzaju namiotu, bez względu na to, jaki będzie miał kolor. Warto jednak dopasować barwę do indywidualnych potrzeb i preferencji. W przypadku dziewczynek świetnie sprawdzają się jasne odcienie. Bardzo dobrym wyborem są pastelowe namioty dla dzieci, które dobrze komponują się z białymi mebelkami. Małe dziewczynki często uwielbiają kolor różowy, więc można postawić na ten odcień podczas wyboru namiotu. Natomiast chłopcy wolą nieco inne barwy. W ich przypadku doskonałym pomysłem jest zakup niebieskiego, zielonego lub szarego namiotu. Do wyboru są również produkty w różne ciekawe wzory, które można dopasować do upodobań malucha.

Jeśli kupujesz namiot do pokoju dzielonego przez rodzeństwo: dziewczynkę i chłopca, postaw na uniwersalny odcień. Możesz wybrać biały produkt, ale bardzo dobrze sprawdzają się też modele beżowe. Pozwalają one na wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki nim razem z dziećmi urządzisz dowolnie pokój, dobierając odpowiednie meble oraz dodatki. Pamiętaj, aby zachować spójność kolorystyczną, co z pewnością pozytywnie wpłynie na nastrój.