pompy ciepla gruntowe

Pozyskiwanie ciepła w wykorzystaniem pomp gruntowych cieszy się coraz większym uznaniem i jest bardzo chętnie wybierane. Najlepsze rozwiązania są w stanie działać w bardzo efektywny sposób i gwarantują duże zadowolenie z ich użytkowania. Pozwala na tanie i ekologiczne produkowanie ciepła, które następnie będzie w stanie posłużyć do ogrzania wody. Wysokiej jakości pompy mogą szybko się zwrócić i bardzo wyraźnie obniżają same koszty związane z eksploatacją nieruchomości. Wszystko to ostatecznie wpływa na większy komfort korzystania z nieruchomości i sprawia, że jak najbardziej warto zainteresować się najlepszymi rozwiązaniami. Dowiedz się w jaki sposób działają pompy ciepła.

W jaki sposób produkowane jest ciepło?

Gruntowe pompy ciepła w Białymstoku swoje działanie zawdzięczają przede wszystkim wymiennikowi ciepła, który jest montowany pod powierzchnią gruntu. Samo urządzenie powinno zostać umieszczone na odpowiedniej głębokości. W wymienniku znajduje się płyn, który krąży w rurach i odbiera ciepło z ziemi, które jest następnie przekazywane do wymiennika ciepła.

Następnie czynnik chłodniczy za sprawą podgrzewania się zmienia się w parę, która jest transportowana do sprężarki, gdzie następuje dodatkowo podniesienie jego temperatury. W ostatnim etapie udział w procesie bierze skraplacz, gdzie para oddaje ciepło już bezpośrednio do gospodarstwa domowego. Poprzez odpowiednio skonstruowany system trafia do ogrzewania podłogowego lub grzejników. Ciepło może również trafić do zasobnika z wodą w celu jej podgrzania.

Prawidłowe dobranie gruntowej pompy ciepła

Decydując się na pompy ciepła bardzo istotne jest ich prawidłowe dobranie. Firma Sankor świadczy pomoc w tym aspekcie i jest w stanie udzielić wsparcia przy wybieraniu najlepszych urządzeń, które sprawdzą się w konkretnym zastosowaniu. Przedsiębiorstwo będzie przede wszystkim w stanie wspomóc cały proces dopasowania najlepszych rozwiązań pod potrzeby konkretnego gospodarstwa domowego. Dzięki temu wydajność całego układu będzie pozwalała na produkcję odpowiednich ilości ciepła, które pozwolą na łatwe ogrzanie nieruchomości.