Jak prasować garnitur męski, aby zawsze wyglądał perfekcyjnie?

jak prasowac garnitur meski aby zawsze wygladal perfekcyjnie

Prasowanie nigdy nie było tak proste – sprawdź nasze wskazówki dotyczące prasowania garnituru. Dzięki nim zawsze będziesz wyglądał perfekcyjnie!

Garnitur męski to najbardziej elegancki ubiór mężczyzny. Niezależnie od okazji na jaką go zakłada – musi prezentować się idealnie. Nie ma zatem mowy o odgnieceniach, czy marszczeniach. Prasowanie garnituru to z drugiej strony nie lada wyzwanie. W inny sposób prasuje się marynarkę, a w inny spodnie. Niezależnie od tego co potrzebujesz wyprasować, przedstawimy Ci najlepsze techniki, aby Twój ubiór wyglądał idealnie na każdą okazję.

Jak prasować garnitur męski?

Przed prasowaniem zaopatrz się w niezbędne przyrządy. Szczególnie ważna tutaj będzie stabilna deska do prasowania – zapewni Ci komfort pracy oraz bezpieczeństwo. Idealnie, jeśli żelazko którym będziesz prasować będzie posiadało ceramiczną lub nieprzywieralną powłokę stopki, regulację temperatury oraz generator pary. W przypadku delikatnych tkanin im lepszej jakości żelazko – tym lepiej. Na sam koniec, po skończonej pracy przydatny będzie stojący wieszak dedykowany garniturom. Najczęściej wykonany z drewna, posiada osobne miejsce na przewieszenie spodni, krawata oraz szerokie ramiona wieszaka na  marynarkę. Kiedy masz już przygotowany sprzęt – czas zabrać się do prasowania.

Jak prasować marynarkę garnituru?

Przed przystąpieniem do prasowania – sprawdź w jakiej temperaturze ubranie można prasować. Niezbędne informacje znajdziesz na metce marynarki. Możesz również zacząć od niższej temperatury niż zalecana jeśli nie czujesz się pewnie. Jeśli posiadasz marynarkę z wełny lub poliestru, to mamy dla Ciebie przydatną wskazówkę. Użyj bawełnianego materiału, który położysz na marynarce. Dzięki temu pozbędziesz się zagnieceń, a także charakterystycznego połysku, który pozostawia po sobie żelazko. Zacznij prasowanie od ramion marynarki i powoli przechodź do prasowania rękawów z góry do dołu, aż do mankietów. Pamiętaj o starannym wyprasowaniu przestrzeni między guzikami. Następnie, zaczynając od linii kołnierza, wyprasuj tył marynarki, cały czas pamiętając o przykładaniu bawełnianej tkaniny. Jeśli chcesz utrwalić efekt prasowania, a żelazko posiada generator pary – możesz go spokojnie użyć.

Jak prasować spodnie od garnituru?

Prasując spodnie – zawsze używaj bawełnianej tkaniny, która zabezpieczy spodnie przed zagnieceniami, połyskiem i wysoką temperaturą. Złóż spodnie wzdłuż kantów i połóż je na desce do prasowania. Wyciągnij kieszenie boczne oraz tylne, aby podczas prasowania nie tworzyły się zagniecenia i marszczenia. Nogawkę będącą na górze, unieś do góry odsłaniając nogawkę leżącą bezpośrednio na desce. Zacznij od prasowania od dołu – do góry. Pamiętaj o przeciągnięciu żelazkiem wzdłuż kantów. W taki sam sposób postępuj z drugą nogawką. Pamiętaj również o wyprasowaniu brzegów paska oraz rozporka.

W ten oto sposób, wyprasowany garnitur starannie złóż i rozwieś na wieszaku. Jeśli chcesz osobno schować spodnie – użyj wieszaków z welurowymi klipsami, aby nie tworzyły się odciski. Spodnie wieszaj ułożone w kant i chwyć za krawędzie nogawek.