Jak ubierać się elegancko i z klasą?

garnitur

Strój jest wizytówką każdej osoby, dlatego warto dbać o najmniejszy element, który składa się na całą stylizację. Nie tylko panie przywiązują dużą uwagę do stylu. Coraz więcej mężczyzn stara się łączyć w odpowiedni sposób kolory i wzory, aby podkreślić swoją indywidualność i jednocześnie dopasować się do określonego dress code’u. 

Elegancki ubiór męski to dobrze skrojony garnitur, odpowiednio zawiązany krawat męski, czyste i dopasowane obuwie, proste uczesanie oraz ogólnie schludny wygląd. Garnitury męskie powinny być wykonane z dobrej jakości bawełny, która zapobiega nadmiernemu poceniu się. Wysokiej jakości muchy do garnituru doskonale wpasują się w stylizacje z dobrze wyprasowaną, białą koszulą. Każdy z mężczyzn powinien również pamiętać o ubraniu się zgodnie z wymaganym dress code’em. Jeśli określono, że ma być to strój formalny, to taki należy zastosować.

Jaki garnitur wybrać?

Na czym skupić się, kompletując elegancki ubiór męski? Garnitur to nie tylko marynarka i spodnie, ale również kamizelka. Kamizelki nie powinno nosić się bez marynarki. Ważne jest również, aby krawat męski był dopasowany do sylwetki. Osoby szczupłe i wysportowane bardzo dobrze prezentują się w tak zwanych śledzikach. Nie wszystkie garnitury męskie są taliowane, dlatego przed zakupem prostej marynarki warto ją przymierzyć i zaobserwować, czy dobrze leży na sylwetce. Jeśli preferuje się muchy do garnituru, to wystarczy zaznajomić się z dodatkami, które często można znaleźć w sklepach z garniturami. Mimo pięknej pogody i słonecznego dnia nie powinno się zakładać krótkich spodenek do marynarki. Krótkie spodnie świetnie zaprezentują się z bluzą lub koszulką, nie górą garnituru. Decydując się na zakup formalnego stroju, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale również kolor. Wielu mężczyzn będzie świetnie się prezentować w jasnych odcieniach.

Nowoczesna klasyka

Krawat męski i muchy do garnituru nie muszą być elementem każdego stroju formalnego. Najważniejsze jest, aby dostosować się do prośby organizatora eventu, który określa, jak powinien zaprezentować się mężczyzna na danym wydarzeniu. Warto również pamiętać, że elegancki ubiór męski to również odpowiednio dobrany pasek do spodni, czyste i wypastowane obuwie oraz marynarka, która doskonale leży na sylwetce.

Garnitury męskie to nie tylko strój na wesele, uroczysty obiad w lokalu. Doskonale wpasują się również w stylizacje biurowe. W pracy nie jest wymagana kamizelka oraz formalnie prezentująca się mucha. Krawat z wysokiej jakości materiału i z pięknym wzorem będzie podkreślał elegancję każdego mężczyzny. Jeśli którykolwiek z panów ma problem z wyborem obuwia, muchy do formalnego ubioru, krawatu, wystarczy odwiedzić sklep, gdzie specjalista poradzi w zakupach. Warto również pamiętać, że idealnie dopasowany garnitur z wysokiej jakości bawełny, skórzane buty, delikatny krawat mogą być droższą inwestycją.