Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Kuchnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawskim szturmem wkradł się do aranżacji wnętrz zarówno mieszkań, jak i domów. Po skandynawskie dekory sięgają także właściciele biur. Nie dziwi więc fakt, że skandynawskie rozwiązania znalazły swoje zastosowania także w kuchni. Te stają się synonimem wygodnych rozwiązań, stawiania na naturalne rozwiązania, a ponadto minimalizmu. Na co więc zwrócić uwagę przy aranżowaniu tego wnętrza? Podpowiadamy.

Urządzanie kuchni nie jest do końca prostą sprawą. Wiele może się skomplikować wówczas, gdy mamy do czynienia z niewymiarowym pomieszczeniem. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Spokojnie można zainwestować na przykład w szafki na zamówienie u sprawdzonego stolarza. Można wykonać kuchnię wymiar wedle własnego uznania oraz potrzeb.

Kuchnia w stylu skandynawskim: materiały i meble

Styl skandynawski bardzo lubi wszystko to, co jest naturalne. Pożądane są więc przede wszystkim wszelkie elementy drewniane. Drewno nie dość, że wpisuje się w skandynawskie przestrzenie, to jeszcze nadaje im ogromnej przytulności. Nie bez znaczenia pozostaje także rola kamieni, a ponadto tkanin w postaci lnu czy też bawełny. Meble to także przede wszystkim drewno, a ich kolor najczęściej pojawia się w postaci białej barwy. Surowe, jasne drewno – to właśnie główne motywy przewodnie mebli w skandynawskiej stylistyce. Świetnie więc skorzystać z pracowni stolarskiej i w takim momencie uzyskać zamierzony efekt.

Skandynawska kuchnia i jej wystrój

Wystrój w skandynawskiej kuchni, to przede wszystkim zachowanie wrażenia przestronności. Musi być minimalistycznie, ale jednocześnie pogodnie, a ponadto przejrzyście. Tutaj z pomocą przychodzą głównie barwy natury, a więc biele, brązy, a także wszelkie odcienie żółci, niebieskiego tonu. Świetnie będzie z nimi współgrał także róż, a ponadto zieleń. A co z dodatkami? Tutaj można jednak zaszaleć. Można postawić na modną szalenie kratkę, a ponadto pasy, które mogą optycznie poszerzyć pomieszczenie, albo je zmniejszyć jeśli będziemy tego potrzebować.

Zobacz także: https://www.world360.pl/jak-urzadzic-sypialnie-w-stylu-skandynawskim/

Kuchnia skandynawska jest funkcjonalna

Kuchnia skandynawska jest przede wszystkim przemyślana. Tutaj ogromną rolę pełni funkcjonalność. Sprzęty kuchenne tworzą ład. Bez względu na ilość miejsca jakim dysponujemy to można powiedzieć o tym, że wszystko musi być dokładnie przemyślane. Sęk w tym, żeby tak zaplanować szafki i półki, żeby wszystko pomieścić, ale jednocześnie zachować efekt przestronności. Zagracona kuchnia niczym nie przypomina skandynawskiej stylistyki.