Jak wybrać armaturę sanitarną do łazienki?

pexels max vakhtbovych 6956850

Urządzając łazienkę wybieramy odpowiednią umywalkę, wannę lub kabinę prysznicową. Dobieramy dodatki – ręczniki, chodniczki, maty. Zapominamy jednak o najważniejszej kwestii – wyborze armatury łazienkowej. Wybór odpowiedniej baterii zapewni komfort i wygodę użytkowania. Na co zwracać uwagę wybierając odpowiednią armaturę łazienkową?

Dobór armatury do  łazienki – jak zrobić to dobrze?

Wybierając baterie do łazienki, niezależnie czy jest to bateria do umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej, powinna być ona funkcjonalna i pasować do całości aranżacji pomieszczenia. Zestawiając duży kran z małą umywalką nie będzie harmonii aranżacyjnej. Armatura sanitarna w Grudziądzu powinna być dopasowana do kształtu wanny i umywalki, nie tylko ze względu na walory estetyczne. Chodzi również o funkcjonalność. Wysokość wylewki ma duże znaczenie. Na przykład – zbyt wysoka wylewka przy płytkiej umywalce może powodować rozpryskiwanie się wody na boki.

Jak wybrać armaturę sanitarną?

Wybierając baterię do łazienki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Hurtownia instalacji wewnętrznych NOVA, oferuje nie tylko różne baterie, ale także i fachowe doradztwo. Dzięki temu będziemy mogli wybrać baterię łazienkową na miarę naszych potrzeb.

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonana jest bateria. Ponieważ będzie nam służyła przez kilka lat, warto wybierać baterie wykonane z materiałów najwyższej jakości. Warto wybierać modele, które zabezpieczają powierzchnię przed zarysowaniem i matowieniem. Powłoka PVD pozwala zwiększyć trwałość dekoracyjnego wykończenia baterii. Warto sprawdzić także wagę poszczególnych modeli. Im cięższy, tym lepszy – zapewne ma grubsze ścianki mniej podatne na zniszczenia i jest po prostu solidniejszy niż lżejszy model tego samego rodzaju i wielkości.

Ważny jest także materiał, z którego wykonano głowice odpowiedzialne za regulację przepływu wody. Najtrwalsze są głowice ceramiczne. Odcienie chromu nadal są bardzo popularne wśród baterii umywalkowych, ale oprócz tego dużą popularnością cieszą się baterie czarne i złote.