Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

0
Konto osobiste

Konto osobiste jest podstawowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym wielu osób, które pracując są zobowiązane do jego posiadania. Spowodowane jest to tym, że większość pracodawców wynagrodzenie miesięczne za pracę uiszcza przelewem właśnie na ROR. Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla siebie?

Konto osobiste ROR co to znaczy?

ROR to skrót od nazwy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jest to podstawowy numer konta osobistego, za pomocą którego pracodawca rozlicza się z pracownikiem, czy też można wykonywać szybkie przelewy w celu opłacenia rachunków oraz zapłacenia za zakupiony towar w sklepie on-line. Zakładając konto bankowe można szybko i w bezpieczny sposób zarządzać swoimi środkami finansowymi, które się na nim znajdują.

Wraz z założeniem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego posiadać konta osobistego otrzymuje kartę bankomatową, za pomocą której może wypłacać lub wpłacać na nie swoje środki. Ponadto dzięki niej może także uiszczać opłaty za różnego rodzaju transakcje jak, chociażby zakupy w sklepie.

Konto osobiste może założyć praktycznie każdy, jednak do podstawowych wymagań należy:

  • mieć ukończone 18 lat, jednakże istnieją oferty także dla młodszych osób, przy których proces otwarcia ROR muszą nadzorować rodzice lub wyznaczeni prawni opiekunowie
  • mieć status osoby fizycznej
  • mieć stałe wpływy, gdyż ich brak może skutkować naliczaniem przez bank prowizji za prowadzenie konta, co w konsekwencji da ujemny bilans na rachunku

Zakładając konto osobiste przydzielany jest specjalny numer indywidualnego klienta, który służy do logowania się zarówno na stronie internetowej banku, jak i poprzez aplikację. Dzięki temu w bardzo prosty i szybki sposób można przejrzeć historię transakcji, sprawdzić stan konta oraz uzyskać informacje na temat bieżących zobowiązań kredytowych, czy też ofert bankowych.

Gdzie założyć darmowe konto osobiste?

Banki coraz częściej odchodzą od ofert kont osobistych z narzuconymi z góry warunkami. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdy klient jest inny i niekoniecznie chce, chociażby płacić za prowadzenie ROR. Na rynku zaczynają się więc pojawiać oferty, dzięki którym każdy potencjalny posiadacz swojego rachunku może spersonalizować go pod własne preferencje.

Przechowywanie oszczędności w domu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej że złodzieje i naciągacze wykorzystują coraz to nowsze rozwiązania w celu poprawienia efektywności swoich działań. Najlepiej w tym przypadku udać się do banku i założyć konto bankowe, na którym będzie można zdeponować wszystkie swoje środki, a w razie potrzeby je wyjąć, wykorzystując do tego bankomat.

Darmowe konto osobiste można założyć w wielu bankach. Wystarczy spełnić kilka prostych wymagań, aby nie były naliczane opłaty z prowadzenia konta bankowego. Najczęściej jest to zapewnienie regularnych wpływów co miesiąc w wysokości tysiąca złotych oraz dokonanie jednej płatności przy pomocy karty bankomatowej lub BLIKa.