Jak zobaczyć prywatne konto Instagram? Obejście i rozwiązanie?

loei thailand may 10 2017 hand holding samsung s8 with mobile application for instagram on the screen

Instagram daje swoim użytkownikom dużo możliwości ustawień prywatnych. Zaczynając od wybrania zdjęcia profilowego, kończąc na ustawieniu własnego profilu jako prywatny, którego widoczność jest ograniczona. Ustawiając konto jako prywatne – chowamy całą jego zawartość (zdjęcia, komentarze, filmy oraz relacje). Treści są widoczne tylko dla użytkowników, których zaakceptowaliśmy jako obserwujących. Prośbę o widoczność profilu można zaakceptować lub odrzucić.

 

Dla pozostałych użytkowników nasz profil jest niedostępny. Gdy wejdą na nasze konto zobaczą informację o tym, że to konto jest prywatne. Po kliknięciu przycisku “obserwuj” automatycznie wysyłana jest prośba o umożliwienie obserwacji do właściciela profilu. Prośby o obserwowanie wyświetlają się w miejscu, gdzie znajdują się powiadomienia.

 

Jak zmienić konto publiczne na prywatne na Instagramie?

 

W celu ustawienia własnego konto na konto prywatne należy otworzyć aplikację mobilną Instagram. Po zainstalowaniu aplikacji, wejdź na swój profil i kliknij trzy poziome paski w górnych rogu po prawej stronie. Wówczas, powinien wysunąć się pasek – kliknij w opcję “Ustawienia”. Wybranie opcji przekieruje Cię do różnych zakładek, z których należy wybrać “Prywatność”. Gdy już aplikacja załaduje się, zobaczysz małą kłódkę, a przy niej napis “Konto prywatne – naciśniesz na tę opcję Twoje konto stanie się prywatne”. Tę możliwość możesz zmieniać, kiedy chcesz, jest odwracalna.

 

Wady i zalety prywatnego konta na Instagramie

 

Konto prywatne cenią sobie osoby, które w szczególny sposób dbają o swoją prywatność. Chcą by ich relacje, zdjęcia i filmy były udostępnianie wąskiej lub wybranej grupie odbiorców. Mimo faktu, że coraz więcej osób dzieli się swoim życiem prywatnym w mediach społecznościowych, pewna grupa użytkowników woli zostawić to dla siebie. Ważną zaletą konta prywatnego jest zachowanie bezpieczeństwa. Ograniczamy tym samym możliwość oglądania naszego profilu niechcianym osobom.

 

Chcąc osiągnąć sukces na Instagramie i zwiększać swoje zasięgi zaleca się zrezygnować z prywatnego konta. Ograniczona liczba obserwujących na Instagramie wpłynie w sposób negatywny na nasze zasięgi. Konta prywatne mogą odstraszać potencjalnych zainteresowanych naszymi usługami lub marką.

 

Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie?

 

Chęć zobaczenia konta prywatnego jest bardzo kusząca. Szukających odpowiedzi na to pytanie jest coraz więcej. Czasem mamy potrzebę sprawdzenia czegoś na profilu pewnego użytkownika, a ten ma konto prywatne. Wiele osób, które nie widzą wyjścia z tej sytuacji – poddaje się na starcie. 

 

 Jak temu zaradzić? Czy na pewno nie ma wyjścia z tej sytuacji?

 

Na pewno warto odpuścić sobie korzystanie z usług podejrzanych aplikacji, które taki dostęp umożliwiają. Oczywiście za pewną opłatą. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych skutków w postaci straconego czasu i pieniędzy – warto skupić się na praktycznych i bezpiecznych rozwiązaniach.

 

Jeśli masz czas i bardzo zależy Ci na zobaczeniu konkretnego profilu – świetną metodą będzie założenie nowego, “fejkowego” konta na Instagramie. Umożliwi Ci to zobaczenie w sposób anonimowy konta konkretnej osoby. Jak to zrobić? Możesz założyć konto od nowa lub dodać do swojego obecnego konta nowy profil – o zupełnie innej nazwie. Mówiąc w skrócie – zakładamy konto, które ma inną nazwę, sugerując tym samym, że jest to konto kogoś nieznajomego. Jeśli chcemy zrobić to w sposób odpowiedni, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

 

Jak założyć anonimowe konto na Instagramie?

 

Ważną regułą, którą warto się kierować przy zakładanie fejkowego konta jest jego realność. Oprócz odmiennej nazwy i zdjęć, warto zadbać o konkretną ilość osób obserwujących i obserwowanych. Konto powinno wyglądać, jakby to realna osoba je prowadziła, najlepiej przez dłuższy czas.

 

Podszywając się pod konkretną osobę, warto kierować się jej małą popularnością. Wybór zależy od Ciebie. Pamiętaj, że najlepiej wybrać osobę z poza naszego kraju. Jest tym większe prawdopodobieństwo, że nasza tajemnica nie wyjdzie na jaw. Zrób kilka zrzutów ekranu zdjęć wybranej osoby, przytnij je i wstaw jako swoje. Tym sposobem pozbędziesz się powiązań z osobą, która jest tych zdjęć właścicielem. Kolejnym szczegółem jest uzupełnienie danych i zadbanie o nabycie obserwujących i polubień. Trochę będzie z tym zabawy, ale efekty mogą być naprawdę zadowalające. Przydatną wskazówką dla osób, które mają mniej czasu lub chęci w tworzeniu konta jest informacja, że konta fejkowe można kupić. Są one tworzone specjalne w celach sprzedażowych.

 

Poproś o przysługę znajomego

 

Ta możliwość będzie przydatna w przypadku, gdy chcemy sprawdzić osobę, która nie zna naszego znajomego. Możemy w tym czasie przestać się wzajemnie obserwować. Wówczas, nasze obserwowanie zostaje zerwane, a ślad po nas znika. Pamiętaj o komentarzach i polubieniach! To też widzą inni obserwujący.

 

Napisz do swojego zaufanego przyjaciela i znajomego z prośbą o przysługę – obserwację profilu, który chcesz zobaczyć. Kiedy Twój znajomy otrzyma zgodę na śledzenie profilu, może zrobić zrzuty ekranu zdjęć, komentarzy, lajków i Ci je udostępnić w wiadomości prywatnej.

 

Jest również dostęp do darmowych aplikacji mobilnych, które mają możliwość nagrywania ekranu bez informowania o tym konta, które właśnie obserwujemy. Takie aplikacje sprawdzą się podczas nagrywania relacji.

 

Podsumowując – nie ma magicznego sposobu na zobaczenie prywatnego profilu. Instagram zadbał o to, by osoby, które dbają o swoją prywatność czuły się bezpieczne. Żadne płatne aplikacje i usługi nie są wiarygodne. Najprostszym sposobem jest zwrócenie się do osoby, którą chcemy obserwować z prośbą o udostępnienie profilu. Kolejnymi sposobami są poproszenie znajomego o przysługę lub stworzenie fejkowego konta.