Premiera Orbital Racer. Dwa tytuły od Movie Games w cztery miesiące

Premiera Orbital Racer. Dwa tytuły od Movie Games w cztery miesiące

14 grudnia Movie Games wypuszcza na światowy rynek nową grę komputerową – „Orbital Racer”.  Jest ona drugim, w ciągu czterech miesięcy, tytułem od tego wydawcy, planującego IPO w 2018 roku.

Najnowsza produkcja to połączenie wyścigów i symulatora kosmicznego. Zaawansowana technologicznie gra (wykorzystanie ruchu profesjonalnych symulatorów kosmicznych 6DOF), opiera swój realizm na zastosowaniu praw fizyki i imponującej jakości grafiki. Oferując rozrywkę na światowym poziomie, Orbital Racer jest jednocześnie pierwszą produkcją zrealizowaną przez Pawła Dywelskiego, który dołączył niedawno do Movie Games, zwiększając tym samym liczbę zespołów Spółki do siedmiu.

Movie Games ambitnie patrzy w przyszłość i inwestuje w nowatorskie rozwiązania branży gamingowej, a także w młode talenty, które potrafią wznieść firmę na nowy poziom. Dlatego też rozpoczęliśmy współpracę z Pawłem  – mówi prezes firmy Aleksy Uchański.  Strategia Spółki polega na wyszukiwaniu właśnie takich talentów i tworzeniu wspólnie wyjątkowych projektów, które mają szansę zainteresować rynek. Orbital Racer to pierwsza produkcja Pawła, wygląda świetnie, dlatego  już teraz rozpoczynamy realizację jego kolejnego tytułu – dodaje Mateusz Wcześniak, wiceprezes Movie Games.

Movie Games ma za sobą aktywną drugą połowę 2017 roku. Premiera pierwszej produkcji pod koniec sierpnia bieżącego roku, dofinansowanie ze strony Funduszu Stabilnego Rozwoju, które podniosło wycenę Spółki do 20 mln złotych, a także otwarcie drugiej siedziby w Katowicach. Do tego, udana kampania produkcji Lust for Darkness na platformie Kickstarter, która osiągnęła 661% zamierzonego celu, a także pozwoliła na zbudowanie świadomości marki na całym świecie zyskując fanów na wszystkich głównych rynkach sprzedaży gier komputerowych.

Tworzenie powszechnie rozpoznawalnego brandu to dla nas podstawa – mówi Mateusz Wcześniak- mierząc w dystrybucję globalną zdajemy sobie sprawę, że oprócz jasno wytyczonych celów, potrzebujemy pozytywnych reakcji i zaangażowania odbiorców. Przyszły rok to dla nas wiele projektów, w których ponownie zwrócimy się do graczy, aby uzyskać bezcenne informacje dotyczące ich pragnień, których realizacja jest dla nas nadrzędnym celem przy produkcji gier.

Najnowszy tytuł, Orbital Racer ukaże się 14 grudnia 2017 roku na platformie PC Steam.