Jaką rolę w budownictwie inżynieryjnym odgrywają systemy ogrodzeń ochronno-naprowadzających?

ogrodzenia ochronne

Systemy ogrodzeń ochronno-naprowadzających w budownictwie inżynieryjnym stosowane są w celu zabezpieczenia przed przedostawaniem się płazów i pozostałych zwierząt w czasie migracji na teren drogi. Pozwalają pokierować zwierzęta na odpowiednie przejścia. Ogrodzenia stosowane są na prostych odcinkach, skarpach, w sąsiedztwie wysokich ogrodzeń, na połączeniach z przejściami dla zwierząt. Czym się wyróżniają?

Systemy ogrodzeń ochronno-naprowadzających – czym się wyróżniają?

Systemy ogrodzeń ochronno-naprowadzających wykonywane są z betonu wibroprasowanego. To z kolei znacznie wpływa na zwiększenie trwałości. Nie ma również konieczności, aby zastosować dodatkowe zbrojenie w elementach, a powierzchnia zachowuje swój estetyczny wygląd. Cechy te wpływają na niskie koszty utrzymania wykonanego ogrodzenia. Jego elementy są bardzo stabilne i szczelnie ze sobą połączone dzięki technologii „pióro-wpust” i łącznikom z tworzywa sztucznego. Geometria płotka zapobiega wspinaniu się zwierząt na ogrodzenie. Elementy mają specjalną bieżnię, która uniemożliwia wyrastanie roślinności w sąsiedztwie. Ogrodzenia ochronno-naprowadzające posiadają zakończenie w formie daszka w górnej części prefabrykatu, aby zabezpieczyć przed przedostawaniem się drobnych zwierząt przez płotek ochronny.

Systemy ogrodzeń ochronno-naprowadzających – jakie mają zalety?

Ogrodzenia ochronno-naprowadzające to przede wszystkim skuteczna ochrona migrujących zwierząt i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Uniemożliwiają wspinanie się na ogrodzenie, zapewniają szczelność, stabilność konstrukcji i wieloletnią trwałość ze względu na użyty materiał. Wykonawca i projektant ogrodzeń naprowadzająco-ochronnych Optem zapewnia systemy, które mają niskie koszty utrzymania i prosty montaż.

Systemy ogrodzeń ochronno-naprowadzających – gdzie kupić?

Systemy ogrodzeń ochronno-naprowadzających, aby spełniały swoje zadanie, powinny pochodzić od renomowanych producentów i wykonawców, którzy korzystają z wysokiej klasy materiałów budowlanych. Specjaliści wytwarzają znaczną liczbę elementów w krótkim czasie, które będą zapewniały trwałość i stabilność na wiele lat. Takie konstrukcje przyczynią się do ustabilizowania wielkości populacji płazów na danym terenie i zachowania ciągów migracyjnych.