Jaki telefon z dobrym aparatem będzie odpowiedni do selfie?

people 2560747 1280

Nie trzeba posiadać aparatu fotograficznego, aby robić zdjęcia, które zapierają dech w piersiach. Tyczy się to jednakowo zdjęć krajobrazów, nieba, czy po prostu portretów, a nawet autoportretów. Wystarczy jedynie odpowiedni smartfon do zdjęć. Jaki telefon z dobrym aparatem wybrać do selfie? Świetną propozycją wydaje się Galaxy S23 Ultra od marki Samsung.

Czy warto inwestować w telefony z dobrym aparatem?

Zakup wysokiej jakości aparatu fotograficznego to często niemały wydatek. Jeżeli nie jest to konieczność, a użytkownika interesuje przede wszystkim amatorska fotografia, dobrą alternatywą jest zakup smartfonu z obiektywami wysokiej jakości.

Jedno urządzenie, a tak wiele możliwości. Większość osób ma przy sobie telefon niemal zawsze – w pracy, w szkole, w domu czy na zewnątrz. W takim przypadku smartfon nie służy tylko do wykonywania telefonów, pisania wiadomości czy przeglądania internetu, ale również uwiecznienia na zdjęciu ciekawego momentu z życia. A jaki telefon z dobrym aparatem sprawdzi się przy robieniu selfie?

Telefony z dobrym aparatem odpowiednie do selfie

Smartfony z najlepszym aparatem interesują nie tylko influencerów czy osoby, które działają w social mediach. Czasami zdjęciami chcemy pochwalić się na przykład jedynie bliskim czy znajomym. Kluczowe jest natomiast zwrócenie uwagi nie tylko na to, jak działają aparaty umieszczone na tylnej obudowie. Liczba mnoga nie jest tutaj przypadkiem – dzisiaj są to przynajmniej dwa różne obiektywy.

Przy robieniu zdjęć typu selfie takie aparaty często nie zdają egzaminu. Lepiej wypada w tym przypadku przednia kamera. Ta umieszczona jest zazwyczaj nad ekranem lub w jego górnej części. Użytkownik ma stały podgląd na kadr, dzięki czemu łatwiej o zrobienie dobrego zdjęcia. Smartfony z najlepszym aparatem do selfie mogą okazać się niezwykle użyteczne na przykład podczas samodzielnego robienia zdjęć podczas podróży.

Czym jeszcze może zaskoczyć Cię smartfon do zdjęć?

Wybierając nowy telefon, nie warto skupiać się wyłącznie na jednej jego zalecie. Dobrze jest poszukiwać takich urządzeń, które mają nam do zaoferowania znacznie więcej. Dobrym przykładem jest Galaxy S23 Ultra od marki Samsung.

Ten niepozorny telefon to szereg ciekawych funkcji i technologii. Należy zacząć od wspomnienia o wysokiej jakości matrycy o rozdzielczości 200 MP i pikselach pochłaniających więcej światła*. Ten telefon to nowoczesna technologia stabilizacji wideo. Do dyspozycji jest aż pięć aparatów.

Ten do selfie znajduje się oczywiście z przodu urządzenia. To aż 12 Mpx, które pozwalają na stworzenie efektownego autoportretu i to bez większego wysiłku.

Pozostałe obiektywy sprawdzają się świetnie na przykład przy fotografii nocnego nieba czy po prostu zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Ciekawą funkcją jest również wielokrotna ekspozycja, pozwalająca uchwycić do dziewięciu klatek, które następnie można połączyć w jedno dzieło sztuki.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*W porównaniu do Galaxy S22 Ultra.