Jakie materiały sprawdzą się na schodach?

schody

Wybór materiału na schody nie jest prostym zadaniem. Zazwyczaj pełnią ważną rolę w aranżacji wnętrza lub są istotnym elementem otoczenia budynku. Muszą być one nie tylko praktyczne i bezpieczne, ale również powinny spełniać pewne standardy estetyczne. Sprawdź, jakie materiały najlepiej sprawdzą się na schodach.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Wśród najpopularniejszych rozwiązań dominują  klinkier, gres oraz terakota. Płytki termiczny charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi.  dodatkowo takie płytki są łatwe w utrzymaniu czystości, a także bardzo estetyczne. Są często wybierane przez właścicieli domów oraz mieszkań jest jeszcze jednego powodu – należy do najtańszych rozwiązań.

Płytki kamienne

Kamienne płytki do kolejne rozwiązanie, po które chętnie sięgają po pracy. Moda na płytki kamienne trwa od kilkunastu lat i ma solidne podstawy. Należą one do rozwiązań, które łączą w sobie cechy estetyczne z trwałością.

Tym wyróżniają się między innymi płytki granitowe. Doskonale sprawdzają się zarówno do wnętrz,  jak i elementów wykończenia znajdujących się na zewnątrz. Z powodzeniem możesz ich użyć przed domem, a także w ogrodzie lub na podjeździe.

Szkło

Rozwiązanie, po które chętnie sięgają fani modernistycznych wnętrz. Szklane schody prezentują się bardzo majestatycznie, zwłaszcza jeśli stanowią element wyposażenia  wewnątrz mieszkania lub domu. Doskonale uzupełniają aranżacje dużych salonów.

Co ciekawe, szkło na schodach stosowane jest nie tylko w przypadku schodów wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają osoby projektujące budynki użytkowe publicznego lub  biurowce.

Drewno

To specyficzny materiał, który przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy uwielbiają specyficzny mikroklimat panujący w drewnianych wnętrzach. Będą stanowić idealne uzupełnienie naszego domku, ale poradzę sobie również w nowoczesnych aranżacjach.  Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego materiału, z którego zostaną wyprodukowane. Możliwości jest sporo. Drewniane schody wykonywane są zarówno dobrze nam znanych także, takich jak buk, a także z egzotycznych gatunków.

Drewniane elementy doskonale sprawdzają się jednak nie tylko we wnętrzach. Odpowiednio przygotowane i zaimpregnowane doskonale poradzą sobie również pamiętnik z warunkami atmosferycznymi.